назад

Престур Запоріжжя. Як все відбувалось

23 та 24 вересня у Запоріжжі та області відбувся престур, організований Координаційним центром з надання правової допомоги за підтримки Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Почали престур журналісти з відвідування Запорізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Директор центру, Ольга Бородіна розповіла про роботу центру та показала, як відбувається надання правової допомоги клієнтам наочно.

У Хабі «Платформа спільних дій» було презентовано досвід системи надання безоплатної правової допомоги у сфері захисту прав землевласників та землекористувачів у Запорізькій області, яка присвячена реалізації земельної реформи в Україні.

Сергій Ющишин, заступник директора Координаційного центру презентував результати пілотного соціологічного дослідження щодо правової обізнаності землевласників, результати діяльності системи надання безоплатної правової допомоги. Опитування було проведеного на всій території України серед клієнтів системи БПД за сприянням проекту «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» що впроваджується Світовим банком та фінансується Євросоюзом. Було опитано 1000 респондентів.

Павло Наливайко презентував досвід системи безоплатної вторинної правової допомоги у сфері захисту прав землевласників та землекористувачів у Запорізькій області.

Наразі на території Запорізької області функціонують такі точки доступу:

– Регіональний центр

– 3 місцевих центри

– 17 бюро правової допомоги

– 115 консультативних пунктів

З 2013 по 2021 рік Регіональним центром видано близько 50 000 доручень (для здійснення захисту за призначенням; особам, до яких застосовано адміністративне затримання або арешт; особам, затриманим за підозрою у вчиненні злочину та/або стосовно яких обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою).

Місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги Запорізької області надано: 165 000 звернень за період 2015-2020 роки 33 000 звернень за 9 місяців 2021 року 2 000 звернень з земельних питань за період 2015-2020 роки 1 500 звернень з земельних питань за 9 місяців 2021 року.

Перший день був насичений, журналісти відвідали Таврійську об’єднану територіальну громаду, де поспілкувались з головою ОТГ Миколою Свириденко. Він розповів, які зміни відбулись в громаді з початком реалізації земельної реформи та про співпрацю з системою безоплатної правової допомоги.

Наприкінці першого дня учасники престуру відвідали з екскурсією історико-археологічний заповідник «Садиба Попова», де дізнались про історію створення палацу, відвідали музей та прогулялись підземеллям.

24 вересня учасники престуру завітали до Новомиколаївського бюро правової допомоги, де поспілкувались з клієнтом бюро, який отримав правову допомогу та питання якого було вирішено позитивно.

Далі журналісти відвідали фермерське господарство, де фермер Юрій Верхуша провів екскурсію господарством. Журналісти на власні очі побачили пашню та техніку.

Наступною зупинкою було проведення тренінгу для журналістів. У хабі «Платформа спільних дій» сертифікованими тренерами Олександром Котовим та Тетяною Демяновою було проведено тренінг для журналістів на тему «Особливості інформаційного висвітлення реалізації земельної реформи в Україні».

Підсумком дводенного престуру стала пресконференція, участь в якій прийняли представники органів місцевого самоврядування.

Спікерами були:

– Сергій Ющишин, заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги;

– Павло Наливайко, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях;

– Володимир Подорожко, керуючій справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради;

– Дмитро Майстро, депутат Запорізької Обласної Ради.

Учасники престуру поділились своїми враженнями та подякували організаторам за цікаву пригоду.