назад

Про актуальні правові питання сьогодення говорили під час виїзного семінару на Диканщині

29 липня  у селищі Диканька Полтавської області  з депутатами  селищної  ради, посадовими особами органів місцевого самоврядування, держслужбовцями обговорювали  актуальні питання правової спроможності територіальних громад, розповідали як  реагувати   та вирішувати правові потреби жителів громад.

Модератором заходу був директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області Олександр Черчатий.

Про децентралізацію на Полтавщині: досвід, успіхи та напрями реалізації  поінформував учасників зібрання перший заступник Голови Полтавської обласної ради, кандидат юридичних наук, доцент Олександр Лемешко

Директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області, к.н. держ. упр. Олександр Черчатий розповів  про державні гарантії прав громадян та механізми їх захисту, поділився досвідом роботи   про актуальні питання розвитку правової спроможності територіальних громад на Полтавщині  та як у цьому процесі можуть стати у нагоді фахівці системи БПД Полтавщини.

.«Наразі в Україні існує розгалужена мережа центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги до основних завдань яких віднесені: правопросвітництво у територіальних громадах, надання первинної та вторинної правової допомоги. Саме на рівні територіальних громад повинна вибудовуватися ефективна система надання правової допомоги людям, яка стане інструментом для посилання правової захищеності населення територіальної громади»  – резюмував очільник  Регіонального центру Олександр Черчатий.

У своєму виступі керівник системи БПД області нагадав про послуги, які можуть отримати громадяни звернувшись до Регіонального, місцевих центрів з надання БВПД. Бюро правової допомоги.

 «З кожним роком кількість громадян . які звертаються до  юристів безоплатної правової допомоги постійно збільшується. Так, лише за 1 півріччя поточного року до місцевих центрів Полтавщини звернулося понад 17 000 громад, протягом 2020 року понад 30 000  громадян.  Для нас це не просто показник, а приклад дієвості системи та її впізнаваності серед громадян.» – додав Олександр Черчатий.

Про реалізацію медичної реформи на Полтавщині, особливості її проведення, проведення вакцинації на теренах області про ці та інші питання розповів заступник директора Департаменту  охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації Юрій Курилко.

 Не оминули поза увагою організатори заходи і питання реалізації та захисту земельних прав. Так, кандидат наук з державного управління, експерт з земельних питань, співзасновник Громадського об’єднання «Земельний фонд України» Вадим Чувпило розповів  про актуальні питання ринку землі в Україні.

 Про практичний менеджмент, як ефективний інструмент соціально-економічного розвитку територій поінформувала заступниця виконавчого директора Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування Ганна Кондратьєва.  У своєму виступі  представниця Асоціації також поінформувала про можливості, перспективи участі у проєкті Полтавської обласної ради  «Бюджет участі»  та його переваги для місцевих громад.

Актуальні питання призначення житлових субсидій висвітлила у своєму виступі начальниця відділу соціального захисту населення виконавчого комітету Диканської селищної ради  Людмила Фролова.

Про пенсійну реформа, її суть, механізми реалізації  та новації у законодавстві з питань пенсійного забезпечення повідомила учасникам семінару фахівчиня  перерахунку пенсій  Управління Пенсійного забезпечення Головного управління Пенсійного фонду України у Полтавській області Тетяна Деменська.

Окрім можливості почути цікаві доповіді з вуст експертів, учасники семінару мали змогу також поставити питання спікерам та отримати на них компетентну відповідь.  Чимало запитань виникло  в учасників стосовно  впровадження медичної реформи , фінансування закладів охорони здоров’я. Отримання так званих «ковідних» виплат» представникам медичної галузі.

Подібні семінари, за підтримки Регіонального центру з надання вторинної правової допомоги у Полтавській області вже пройшли  у Великій Багачці та Карлівці.

Довідково. Виїзні семінари на тему «Актуальні питання розвитку правової спроможності територіальних громад на Полтавщині» вже  стали  доброю  правовою  традицією на Полтавщині  та проводяться в області з жовтня 2016 року.  Заходи мають на меті налагодження конструктивного діалогу та системної співпраці між Регіональним центром з надання БВПД, місцевими центрами, бюро та представниками органів виконавчої влади, територіальних громад у напрямку надання правової допомоги не лише конкретним громадянам, а й робота щодо посилення правової спроможності та правових можливостей територіальних громад в цілому. Його учасниками  були  сільські, селищні голови, депутати місцевих рад, посадові особи органів місцевого самоврядування, держслужбовці області.