назад

Про безоплатну правову допомогу в медіа – партнерство, від якого виграють усі

Як розповісти про безоплатну правову допомогу людині, яка її потребує? Один із дієвих способів достукатися до потенційного клієнта – через медіа. Саме тому співпраця з місцевими ЗМІ – з-поміж пріоритетів у роботі центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги на Хмельниччині.

«Цьогоріч наші фахівці вже 47 разів побували на місцевому телебаченні, 16 разів на радіо, а друковані ЗМІ області розмістили на своїх шпальтах 131 консультацію юристів системи безоплатної правової допомоги. Завдяки зворотному зв’язку, який отримуємо від журналістів, ми розуміємо, що така робота дає результат, адже кількість запитів від представників медіа на коментарі та роз’яснення щораз зростає», – розповідає в.о. директора Регіонального центру з надання безоплатної воринної правової допомоги у Хмельницькій області Ольга Чорна.

Станом на кінець листопада 2021 року мешканці області могли побачити майже 50 сюжетів та телеефірів, експертами в яких виступали фахівці центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Хмельниччини. До юристів зверталися з проханням прокоментувати зміни в законодавстві, порадити, як бути в різних небезпечних ситуаціях, розповісти про проєкти, які реалізує система, розтлумачити окремі норми законів.

Такий результат став можливий завдяки готовності юристів оперативно та якісно коментувати злободенні теми, їхньому високому фаховому рівню, адже зазвичай до експертів звертаються у день виходу сюжету.

Важливі теми порушували фахівці центрів і під час ефірів на радіо. Зокрема, говорили про впровадження проєкту «Волонтер БПД» та програми з відновного правосуддя для неповнолітніх, роз’яснювали, як отримати безоплатну правову допомогу та як працює ринок землі на Хмельниччині, а також відповідали на питання додзвонювачів.

Та чи не найбільш активна співпраця склалася з місцевою пресою. До прикладу, у тижневику «Актуально для подолян», у рубриці «Ваші права», майже щотижня розміщують правові консультації юристів системи безоплатної правової допомоги, а журналісти обласного часопису «Подільські вісті» консультуються з фахівцями центрів для підготовки відповідей на листи читачів. Залюбки публікують у газетах і історії про те, як система безоплатної правової допомоги допомагає своїм клієнтам вирішувати їхні правові проблеми.

Завдяки взаємодії з медіа нам вдалося охопити аудиторію щонайменше в 900 тис. осіб. З огляду на те, що населення області становить близько 1,3 млн людей, це доволі високий показник. Іншими словами, мешканці  області завжди мають доступ до достовірної та актуальної правової інформації.