назад

Про дотримання прав людини у місцях несвободи

Сьогодні великою рідкістю є заходи, що проводяться офлайн. З дотриманням карантинних обмежень, один з таких відбувся сьогодні. Круглий стіл в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» провели в Регіональному центрі з надання БВПД у Тернопільській області. Моніторингові візити у місця несвободи, недоліки та позитиви, що виявлені під час них, а також способи боротьби проти насильства обговорили учасники заходу.

У разі виявлення порушень ми складаємо акти реагування. Як показує практика, зафіксовані порушення оперативно усуваються

– розповідає Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Тернопільській області Андрій Смик.

Важливо підтримувати нашу співпрацю, адже взаємний обмін інформацією сприяє ефективному захисту прав людини

– говорить директор Регіонального центру Ірина Хондогій.

Учасники заходу спілкувались про способи реагування на порушення як зі сторони правоохоронців чи працівників місць несвободи, так і зі сторони адвокатів системи.

Адже найменший проступок адвоката, що надає безоплатну правову допомогу, це удар по іміджу системи і ми маємо докладати всіх зусиль для щоденного підвищення якості надання послуг

– додає Ірина Хондогій.

Адвокати Віталій Сольський та Сергій Дубчак відзначили, що основною метою їхньої участі у моніторингових групах є контроль за дотриманням права людини на безоплатну правову допомогу.

У місяцях несвободи, які ми моніторили, інформація про способи отримання безоплатної правової допомоги розміщена в загальнодоступних місцях

– говорить Віталій Сольський.

До слова, інформаційні матеріали про систему безоплатної правової допомоги систематично оновлюються та розміщуються у місцях несвободи, в приміщеннях органів державної влади та місцевого самоврядування, підприємств та організацій, а також розповсюджуються працівниками системи під час проведення право просвітницьких заходів.