назад

Про особливості механізму захисту прав осіб з інвалідністю розповідали на вебінарі

З ініціативи Івано-Франківського обласного центру зайнятості разом з фахівцями системи БПД Прикарпаття 26 жовтня проведено вебінар на тему «Механізм захисту прав осіб з інвалідністю».

Модератором заходу виступила заступниця начальника відділу організації профорієнтації Івано-Франківського обласного центру зайнятості Наталія Мельницька.

В онлайн-зустрічі за допомогою платформи ZOOM взяли участь директор та його заступник Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області Михайло Євчук і Володимир Ковальчук, заступниця директора Івано-Франківського місцевого центру з надання БВПД та фахівчиня Надвірнянського бюро правової допомоги Іванна Тичковська і Тетяна Накладюк. Захід проводився для безробітних осіб з інвалідністю, які перебувають на обліку в Надвірнянській районній філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості.

Мета вебінару  ˗ проінформувати осіб з інвалідністю про механізм захисту їх прав при працевлаштуванні.

«На практиці надзвичайно важко реалізувати себе в професійній діяльності, не кажучи вже про осіб з інвалідністю. Однак ми працюємо над цим, залучаємо соціальних партнерів і ставимо завдання, щоб досягти ефективної співпраці і забезпечити працевлаштування осіб з інвалідністю», ˗ з таких слів розпочала семінар заступник начальника відділу організації профорієнтації Івано-Франківського обласного центру зайнятості Наталія Мельницька.

У своєму вступі директор Регіонального центру з надання БВПД в Івано-Франківській області Михайло Євчук наголосив: «Не існує якихось особливих чи окремих прав для осіб з інвалідністю. Права людини в кожного однакові, питання лише в перешкодах на шляху до їхньої реалізації. Тому системі безоплатної правової допомоги важливо, щоб громадяни Прикарпаття мали можливість отримати якісну правову допомогу».

Фахівчиня Івано-Франківського місцевого центру з надання БВПД Іванна Тичковська розповіла присутнім про систему безоплатної правової допомоги, пояснила в чому різниця між безоплатною первинною правовою допомогою та безоплатною вторинною правовою допомогою, який порядок отримання БПД, а також вказала перелік категорій осіб, які відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» мають право на отримання БВПД.

Окремо юристка наголосила, що під час карантину фахівці системи БПД приймають громадян у центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги та відділах Бюро. Також працівники системи БПД працюють у віддаленому доступі із застосуванням електронних комунікацій та технологій. Вони надають правову допомогу, використовуючи опосередковані форми спілкування — онлайн консультування, відеозв’язок, телефонний зв’язок тощо.

 «Кожній людині варто памʼятати, що карантин ˗ це не перешкода для отримання правової допомоги від держави», ˗ звернула уваги присутніх Іванна Тичковська.

«Захист прав людей з інвалідністю – один із важливих напрямків роботи працівників системи БПД. Якщо взяти статистику звернень клієнтів до Надвірнянського бюро правової допомоги, то особи з інвалідністю – друга за чисельністю категорія громадян, що до нас звертається. Основними питаннями, з якими звертаються наші клієнти, це: розірвання шлюбу та стягнення аліментів; визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням; представництво інтересів потерпілого у кримінальному провадженні», – зазначила юристка Тетяна Накладюк.

Цього ж дня, відповідно до встановленого графіка та з метою підвищення правової обізнаності громадян, фахівці забезпечили роботу консультаційного пункту доступу до системи БПД на базі Надвірнянської районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості. Під час роботи консультаційного пункту юристкою відділу бюро правової допомоги надалися вичерпні правові консультації на запитання, з якими зверталися громадяни, які брали участь у зустрічі.