назад

Про перспективи збільшення ролі медіації говорили під час стратегічної сесії в Києві

16 – 17 липня у Києві відбулась стратегічна сесія з питань уніфікації процедур організації надання допомоги в забезпеченні доступу до медіації в системі безоплатної правової допомоги.

Йшлося про перспективи збільшення ролі альтернативних методів вирішення спорів та організації надання послуги медіації системою БПД.

У пошуках відповідей на важливі актуальні, часом дискусійні, питання пройшли для учасників ці два дні. Адже вони міркували про те, якими повинні бути зміст та обсяг надання цієї послуги, хто зможе її отримати, які варто напрацювати алгоритми та інструкції, рекомендації, як має виглядати система дій організації надання допомоги в забезпеченні доступу до медіації, – поділилась враженнями Марія Николаїшин, директор Стрийського місцевого центру з надання БВПД.

Учасники працювали в групах над такими питаннями:

  • визначенням змісту функції надання допомоги в забезпеченні доступу до медіації у системі БПД;
  • можливість надання послуги медіації працівниками центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
  • визначення процедур надання допомоги в забезпеченні доступу до медіації та їхньому узгодженні з іншими процесами надання первинної та вторинної правової допомоги;
  • взаємодія з клієнтом, іншою стороною та медіатором;
  • механізм залучення медіатора;
  • механізм забезпечення супроводу сторони у процедурі медіації;
  • внутрішня та зовнішня політика комунікації.

Віримо, що медіація займе чільне місце у системі безоплатної правової допомоги та допоможе зруйнувати стереотип про те, що спір можна вирішити лише у суді, – зазначила Уляна Стефак, директор Львівського місцевого центру з надання БВПД.

Від Львівщини на заході працювали: Уляна Стефак, директор Львівського місцевого центру з надання БВПД, Марія Николаїшин, директор Стрийського місцевого центру з надання БВПД, Софія Кілівнік, фахівчиня Трускавецького бюро правової допомоги, СвітланаТарасенко, фахівчиня Соснівського бюро правової допомоги.

Нагадаємо, медіація – це один з видів альтернативного врегулювання суперечок, за допомогою якого можна вирішити спір і конфлікт без звернення до формальної системи судочинства. Цей процес відбувається із залученням посередника (медіатора), який допомагає сторонам конфлікту налагодити процес комунікації, проаналізувати конфліктну ситуацію так, щоб вони самі знайшли такий варіант рішення, який би задовольняв інтереси та потреби усіх учасників конфлікту.

Сьогодні доступ до медіації на Львівщині здійснюється на базі Львівського та Стрийського місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.