назад

Про права людини говорили під час відкриття Мандрівного фестивалю Docudays UA на Сумщині

У приміщенні Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області відбулась пресконференція, присвячена відкриттю 18 Мандрівного міжнародного фестивалю про права людини Docudays UA. Зустріч проведена за участі координаторки проєкту «Мандрівного міжнародного фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA» Юлії Тарасенко-Баландіної, яка є волонтеркою БПД, начальника відділу забезпечення роботи контактного центру Ігор Шпака, прес-секретаря Господарського суд Сумської області Марини Фільченко та виконавчої директорки ГО «Північна правозахисна група» Наталії Єсіної.

За словами координаторки проєкту цього року у рамках фестивалю планують показ дев’яти фільмів та зустріч із право захисниками. Фільми різнопланового характеру, будуть розповідати про взаємостосунки сімей. Також в програмі фестивалю передбачаються заходи правозахисного характеру за участі представників Регіонального центру з надання  БВПД у Сумській області.

Прес-секретар Господарського суд Сумської області Марина Фільченко виступаючи модератором зустрічі наголосила, що «Господарський суд Сумської області вже вчетверте підтримує проведення кінопоказів Docudays UA» на своїй базі. Як судова установа, ми зацікавлені в тому, щоб права усіх громадян були захищеними, а розвиток правової культури проходив на високому рівні. Представлені на фестивалі картини показують усі сторони життя, вражають, торкаються душі, не залишають байдужими, навчають терпимості та сприйняттю європейських цінностей, повазі до прав людини».

Цьогорічна тема фестивалю – «Повне одужання», присвячена праву людини на здоров’я. Разом із глядачами до перегляду будуть залучатися юристи Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області та правозахисники із інших громадських організацій.

«Наша роль, як правозахисників, під час зустрічі активізувати  дискусію про права людини»,- зазначила виконавча директорка ГО «Північна правозахисна група» Наталія Єсіна.

Начальник відділу забезпечення роботи контактного центру Ігор Шпак розповів про роботу системи в цілому та про захист прав жінок, щодо безпечних пологів. У межах фестивалю проводиться правопросвітницька кампанія «Разом за безпечні пологи». Цю проблему розкривають у фільмі «Невидимі», та саме до цього перегляду доєднається як експерт Ігор Шпак.

«Правопросвітницька кампанія направлена на те, щоб допомогти розібратися у головних проблемах, що є актуальними для породіль, куди можна звернутися жінкам у разі виникнення правових проблем із партнерськими родами та іншими дотичними до цього питаннями», – зауважив юрист Регіонального центру.

Також один із блоків пресконференції був присвячений результатам та досягненням у розвитку волонтерської діяльності у сфері з надання безоплатної правової допомоги.

Кіно впливає на наші цінності та формує соціальні норми, тому його неможливо вважати лише розвагою. Критичний погляд на кіно — це не просто додаткова навичка, а життєво важливе уміння. Мандрівний міжнародний фестиваль Docudays UA, як раз і покликаний сформувати це вміння, критично поглянути на фільм через призму права.