назад

Про права та обов’язки осіб при проведенні профілактичних щеплень інформували мешканців Херсонщини

Відповідно до статті 49 Конституції України кожен має право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування.

Статтею 10 Основ законодавства України про охорону здоров’я визначено обов’язки громадян у сфері охорони здоров’я, в тому числі у передбачених законодавством випадках необхідність робити щеплення.

Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» визначено, що профілактичні щеплення – це введення в організм людини медичних імунобіологічних препаратів для створення специфічної несприйнятливості до інфекційних хвороб.

Профілактичні щеплення проти інфекційних хвороб, включених до календаря щеплень, та профілактичні щеплення за епідемічними показаннями проводяться для громадян безоплатно за рахунок коштів місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.

Чи можна відмовитись від щеплень? Як права та обов’язки осіб при проведенні профілактичних щеплень? Чи існує примусова вакцинація?

  • З метою надання громадянам відповідей на ці та інші питання, що стосуються проведення профілактичних щеплень, зокрема, в умовах пандемії, фахівцями місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги Херсонщини протягом 06 – 10 вересня проведено ряд правопросвітницьких тематичних заходів для працівників та відвідувачів державних установ, а також пересічних громадян.

Працівниці Голопристанського місцевого центру з надання БВПД  Інна Холодняк та Ольга Гальченко провели для осіб, які перебувають на обліку в Голопристанському міськрайонному центрі зайнятості як безробітні, правопросвітницьку лекцію на тему: «Права та обов’язки осіб при проведенні профілактичних щеплень».

Також задля роз’яснення прав та обов’язків осіб при проведенні профілактичних щеплень фахівчині Верхньорогачицького бюро правової допомоги Олена Філімоненко та Великолепетиського бюро правової допомоги Юлія Барсук провели тематичні інформаційні заходи для осіб, які перебувають на обліку  відповідних філій обласного центру зайнятості.

Фахівчиня Іванівського бюро правової допомоги Ірина Кононець провела лекції на згадану тему для відвідувачів та працівників Центру надання соціальних послуг Іванівської селищної ради, а також відвідувачів та працівників Генічеського районного сектору №1 філії ДУ «Центр пробації» в Херсонській області відповідно.

Заступниця начальника Скадовського бюро правової допомоги Інна Шара провела правопросвітницьку лекцію для колективу ЗДО (ясла-садок) комбінованого типу №4 «Чебурашка» Скадовської міської ради на тему: «Права та обов’язки осіб при проведенні профілактичних щеплень». Зокрема, фахівчиня пояснила, що таке вакцинація, для чого робляться щеплення, які є ризики пов’язані зі щепленням, який є календар щеплень за віком, які є види вакцинації за законодавством України та які права мають громадяни при проведенні профілактичних щеплень.

Начальниця Скадовського бюро правової допомоги Тетяна Мосіна провела вуличне інформування громадян, під час якого поінформувала мешканців та гостей м. Скадовськ про те, що таке вакцинація, для чого робляться щеплення, які є ризики, пов’язані зі щепленням, які є види вакцинації за законодавством України та розповіла про права громадян при проведенні профілактичних щеплень.

Начальниця Каланчацького бюро правової допомоги Тетяна Філіппова з метою підвищення правової обізнаності громадян щодо проведення профілактичних щеплень, провела відповідні правопросвітницькі заходи для працівників  Каланчацького ВД РАЦС та співробітників і підоблікових РС філії ДУ «Центр пробації» в Херсонській області.

Крім того, працівники Херсонського місцевого центру з надання БВПД та Білозерського бюро правової допомоги вкотре застосували у своїй роботі творчий підхід і розробили для подальшого поширення інформаційні матеріали на вказану тематику.