назад

Про права та пільги розповіли учасникам АТО/ООС у Хмельницькому

Семінар для учасників АТО/ООС, учасників бойових дій та ветеранів війни, які перебувають на обліку в Хмельницькому міському центрі зайнятості, відбувся 19 січня за допомогою онлайн-комунікацій. Про права та пільги цих категорій осіб розповідали фахівчині Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області.

Учасники АТО/ООС, учасники бойових дій, ветерани війни – особи, які відповідно до українського законодавства мають право не лише на безоплатну первинну правову допомогу, але  й на вторинну, тобто на безоплатне представлення та захист своїх інтересів у суді. Про це повідомила заступниця директора регіонального центру Ольга Чорна під час онлайн-семінару, організованого в партнерстві з міським центром зайнятості.

«З-поміж основних проблем, які найчастіше змушують цю категорію осіб звертатися до центрів з надання безоплатної правової допомоги, – право на перерахунок одноразової грошової допомоги та пенсії військовослужбовцям, порядок звільнення з військової служби та виплати під час звільнення», – зазначила фахівчиня регіонального центру.

Юристка також розповіла, що отримати правову допомогу можна за допомогою спеціального мобільного застосунку, за контактним номером системи безоплатної правової допомоги.

Про те, які пільги передбачено для учасників АТО/ООС, поінформувала адвокатка, заступниця начальника відділу  забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації її надавачів регіонального центру Руслана Матущак. Вона, зокрема, пояснила учасникам семінару, які державні гарантії визначені для них у сфері охорони здоров’я, транспорту, житлово-комунального господарства тощо.

Відтак представниця центру розповіла про судову практику, пов’язану із вирішенням правових проблем учасників АТО/ООС, учасників бойових дій, ветеранів війни.