назад

Про правові аспекти проведення виборчої кампанії 2020 дискутували на Прикарпатті

17 листопада відбувся захід, організований відділенням Асоціації правників України в Івано-Франківській області, на тему «Виборча кампанія 2020: правові аспекти проведення», у роботі якого взяв участь заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області Володимир Ковальчук.

Члени Відділення Асоціації правників України в Івано-Франківській області організували зустріч щодо обговорення перебігу місцевих виборів, на якій поділились власним досвідом участі в виборах, звернули увагу на особливості виборчої кампанії та правові аспекти її проведення.

Місцеві вибори в Україні 2020 року ˗ чергові місцеві вибори, які відбулися у неділю 25 жовтня. На них обрали депутатів сільських, селищних і міських рад та сільських, селищних і міських голів.

1 січня 2020 вступив в силу новий Виборчий кодекс, який змінив правила виборів до місцевих рад. Голосування вперше пройшло за новим територіально-адміністративним поділом, в умовах реформи децентралізації, ще й за правилами нового Виборчого кодексу, переваги та недоліки якого проаналізували на зустрічі.

 

У роботі дискусійного клубу взяв участь заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в області Володимир Ковальчук, який поділився інформацією щодо проведення системою БПД на  Прикарпатті ряду правоосвітніх заходів на виборчу тематику, спільно з відділенням Комітету виборців України та громадською організацією «Опора», науковцями Університету Короля Данила й іншими організаціями. Він відзначив, що деякі адвокати, що співпрацюють з БПД, також брали активну участь за громадським та юридичним  спостереженням у день голосування 25.10.2020 року.

Серед особливостей виборчої кампанії правники виділили рекордно низьку явку, «примітивну» агітаційну кампанію, програшну ставку на «нові обличчя», низьку підготовку членів ТВК та порушення у формування ДВК.