назад

Про правила безпечної подорожі розповіли полтавцям, які вирушали за кордон

30 липня відзначається Всесвітній день протидії торгівлі людьми. З цієї нагоди Полтава приєдналася до широкомасштабної інформаційної кампанії «Подорожуй безпечно». Організаторами акції стали  благодійна організація “Світло надії”. До участі долучилися і фахівці системи БПД Полтавщини – начальниця відділу комунікацій та правопросвітництва Регіонального центру з надання БВПД у Полтавській області Юлія Козаченко та очільниця Полтавського бюро правової допомоги Тетяна Ражик, а також представники ГУ НП у Полтавській області, патрульної поліції, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської обласної державної адміністрації.

На центральному автовокзалі Полтави біля платформи зупинки автобусів, які вирушали до Польщі та Чехії  громадян ознайомили з правилами безпечної подорожі, навчання та працевлаштування за кордоном задля того, щоб не потрапити до трудового рабства.

Пасажири, що від’їжджали, отримали інформаційні буклети від фахівців безоплатної правової допомоги та дізналися як скористатися послугами. Також людям, які планували перетнути кордон, розповідали про базові правила поведінки в іноземних країнах.

«Під час поїздки за кордон нікому не довіряйте Ваш паспорт. Документи, які засвідчують Вашу особу, завжди повинні знаходитись тільки у Вас. Перед від’їздом за кордон з’ясуйте номери телефонів українських посольств та консульських представництв у країні, до якої Ви виїжджаєте. Якщо Ви опинилися у скрутній ситуації, залишилися без паспорту або Вам хтось загрожує, звертайтесь до представників посольств своєї країни. Також Ви можете скористатися  послугами неурядових організацій та служб, які активно працюють в зарубіжних країнах, надаючи допомогу особам, які опинились у складному становищі», – інформували про правила безпечної поїздки представники  безоплатної правової допомоги Полтавщини.

Таку акцію вже не вперше проводять БО «Світло надії» спільно з управлінням сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА, за підтримки Міністерства соціальної політики та представництва в Україні Міжнародної організації з міграції (МОМ) та інших організацій. Захід відбувається не лише в Полтаві, а в усіх містах України.