назад

Про протидію та запобігання дискримінації говорили зі студентською молоддю Кропивницького

Які міжнародні акти забороняють расову дискримінацію? Хто наділений повноваженнями щодо запобігання та протидії дискримінації в Україні? Яка передбачена відповідальність за дискримінацію?

Відповіді на ці запитання отримали студенти Льотної академії Національного авіаційного університету під час інформаційної години.

Розповсюдженим порушенням прав людини є дискримінація за расою, кольором шкіри, статтю, мовою, релігією, національним або соціальним походженням тощо. Щодня ця проблема зачіпає мільйони людей, але часто залишається непоміченою. Насправді ж, дискримінація стається кожного разу, коли в однаковій ситуації через стереотипи чи певну ознаку до одних людей ставляться гірше, ніж до інших.

Дискримінація – це будь-яка відмінність, виключення, обмеження або перевага, що заперечує або зменшує рівне здійснення прав. Поняття охоплює виключення або обмеження можливостей для членів певної групи відносно можливостей інших груп.

«Дискримінація позбавляє людину можливості користуватися своїми правами повною мірою та порушує принцип рівності, що в свою чергу призводить до приниження гідності окремої особистості або цілої групи людей, позбавляє їх участі в суспільно-громадському житті, обмежує комунікацію», –  наголосила Ольга Салоїд,  начальниця відділу комунікацій та правопросвітництва Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській області.

Також під час інформаційної години, спільно зі студентами, з’ясували основні види та форми дискримінації та розглянули  практичні ситуації на основі реальних кейсів, в яких студенти визначали види дискримінації з якими стикаються особи та можливі шляхи захисту порушених прав.

«Проблеми дискримінації є систематичними, які обумовлюються необізнаністю громадян та недостатнім рівнем захисту від дискримінації. Життя різноманітне і багатогранне. Вивчення вже наявної практики сприяє формуванню навичок застосування нормативно-правових актів для їх захисту. Будемо сподіватися, що спільними зусиллями ми подолаємо явище дискримінації в суспільстві», – зауважила Наталія Цуцман, фахівчиня Кропивницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.