назад

Про ресоціалізацію неповнолітніх правопорушників з Тернопільщини говорили у Регіональному центрі

Нещодавно Ювенальній Поліції України виповнилось 25 років. Кожного дня ювенальні поліцейські займаються профілактикою правопорушень серед дітей, допомагають їм виправити свої помилки, зробити дитинство безпечним та щасливим. Система безоплатної правової допомоги та служба ювенальної превенції Національної поліції України – партнери. Ми разом захищаємо права дітей. Активна співпраця налагоджені не лише на теренах Тернопільщини, а й по всій державі.

В рамках спільної роботи у Регіональному Центрі відбулась зустріч директора РЦ Ірини Хондогій та начальника відділу ювенальної превенції ГУНП області Петра Тиховича. Керівники обговорили напрямки подальшої співпраці, перспективи розвитку спільної роботи та участь ювенальної поліції краю у реалізації пілотного проекту з відновного правосуддя для неповнолітніх, що працює на базі системи безоплатної правової допомоги.

Ірина Хондогій розповіла про адвокатів, що навчаються медіації у рамках кримінального провадження.

На сьогодні з системою БПД вже співпрацює сертифікований адвокат – медіатор, що має відповідний досвід і навики для здійснення такої важливої роботи.

– говорить вона.

У відновному правосудді необхідна участь усіх сторін, яких зачепило правопорушення. Медіація дає їм можливість зрозуміти один одного, осмислити що відбулося, проаналізувати причини та наслідки неправомірних дій. А найголовніше – задовольнити свої потреби та законні інтереси. Унікальність медіації в тому, що потерпілий та неповнолітній не залишаються «ворогами на все життя». Фахівці розповідають, що інколи підписання медіаційної угоди завершується обіймами, груповим фото, а неповнолітній та потерпілий продовжують спілкуватися, допомагають один одному.

Медіація – це лише частина програми відновного правосуддя. Кожен неповнолітній правопорушник проходить індивідуальну програму ресоціалізації. Заходи визначаються з урахуванням його особистості. Це можуть бути заняття з психологами, відвідування гуртків, спортивних секцій, участь у волонтерських проєктах тощо.

Ми маємо доволі багато напрацювань в частині ресоціалізації неповнолітніх що вчинили проступок та готові завжди сприяти неповнолітнім, що хочуть отримати «другий шанс», адже це важливо не лише для них, але і для суспільства загалом.

– говорить Петро Тихович.