назад

Про субсидії: найважливіше

Із настанням холодів актуальним питанням для буковинців знову стає призначення субсидій. Хто має право на таку соціальну допомогу від держави та як скористатися цим правом?

Про це і не тільки під час правопросвітницького заходу з засудженими до покарання без позбавлення волі розповідали фахівець Вижницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Галина Лашкіба та спеціаліст управління соціального захисту населення Вижницької РДА Лариса Суріна. Захід відбувся за сприяння Вижницького районного сектору філії Державної установи Центр пробації у Чернівецькій області з дотриманням карантинних обмежень.

Учасникам заходу нагадали, що житлова субсидія є одним із видів соціальної допомоги, право на яку мають особи, які проживають у житлових будинках. Субсидія призначається особі, яка є членом домогосподарства і зареєстрована в житловому будинку. Якщо ж особа, не зареєстрована, але фактично проживає у житловому будинку на підставі договору найму (оренди) житла, субсидію можуть призначити за рішенням районної комісії.

Субсидія розраховується на членів домогосподарства. До складу домогосподарства включають всіх осіб, що зареєстровані в житловому будинку (для орендарів – особи, які фактично там проживають), на яких розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії.

Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи зі складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються. Кількість членів домогосподарства визначається на початок місяця, з якого призначається житлова субсидія

Відповідаючи на питання присутніх, Галина Лашкіба зазначила, що житлова субсидія не може призначатися одночасно за зареєстрованим місцем проживання особи та за місцем її фактичного проживання.