назад

Про тонкощі земельних правовідносин дізнались жителі села Мирогоща Друга

Директор Рівненського місцевого центру з надання БВПД Алла Негрей та начальник відділу «Дубенське бюро правової допомоги» Рівненського місцевого центру з надання БВПД Анатолій Андріюк організували роботу консультаційного пункту на території Мирогощанської сільської ради Дубенського району в с. Мирогоща Друга. Діяльність даного консультаційного пункту спрямована на розширення доступу жителів даної сільської ради до безоплатної правової допомоги, зокрема до правової інформації та правових консультацій у сфері земельних правовідносин.

Під час роботи консультаційного пункту за юридичними консультаціями звернулися громадяни із питаннями, що стосувалися порядку відмови від частки у спадщині, вирішення земельного спору органом місцевого самоврядування, спадкування земельного паю, що знаходиться в оренді та права спадкоємця на отримання орендної плати, безоплатної передачі земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, розірвання договору оренди земельної ділянки в односторонньому порядку, обов’язку виконання додаткової роботи на підсобному господарстві державного підприємства, додаткових гарантій та прав керівнику профспілкової організації, а також щодо правових підстав надання безоплатної вторинної правової допомоги.

У рамках реалізації проекту «Програма прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» з метою надання безоплатної правової допомоги у сфері земельних правовідносин також проведено лекцію для мешканців села Мирогоща Друга Дубенського району на тему «Порядок укладання, зміни та розірвання договору оренди земельної ділянки», адже питання орендних відносин є доволі поширеним серед сільського населення, які є власниками земельної частки (паю).

Під час зустрічі юристи розповіли про порядок укладання договору оренди земельної ділянки, внесення змін до нього, а також підстави його припинення. Також звернули увагу учасників заходу і на те, що договір оренди землі оформлюється письмово і в подальшому потребує державної реєстрації. Важливо, що, окрім державної реєстрації договору, останній має містити усі погоджені сторонами істотні умови, щоб не виникло в подальшому ситуації, коли тривалий час земельна ділянка перебуває у користуванні, а тільки постане питання сплати орендної плати – користувач заявить про недійсність такого договору.
Задля кращого сприйняття інформації була використана мультимедійна презентація.

На закінчення заходу його учасники отримали відповіді щодо питань, які піднімалися на лекції.
Крім цього усі присутні були поінформовані про систему безоплатної правової допомоги в Україні, зокрема про діяльність Дубенського бюро, які правові послуги можна отримати в бюро, розкрито поняття первинної та вторинної правової допомоги, перераховано категорії осіб які мають право звертатися за вторинною правовою допомогою.