назад

Про відновне правосуддя та роботу центрів з надання БВПД – студентам-юристам Сумської філії ХНУВС

Студенти Сумської філії Харківського національного університету внутрішніх справ завітали до Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області. Молодь ознайомилася з роботою відділів, а також з проєктом «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення».

Під час зустрічі директорка Регіонального центру Олена Демченко зазначила, що майбутні юристи мають гарну можливість ознайомитися із системою безоплатної правової допомоги в Україні в цілому, а також безпосередньо зсередини подивитися, як працюють правники, які послуги та сервіси надають клієнтам, яка специфіка їхньої роботи.

Заступник директора Валентина Волобуєва роз’яснила студентам, які види правової допомоги можуть отримати громадяни в центрах та бюро, як з клієнтами взаємодіють адвокати, що співпрацюють з центрами з надання БВПД.

Окрему увагу Валентина Волобуєва приділила проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення». Майбутні юристи дізналися про умови участі сторін у програмі, для кого і з якою метою вона застосовується, які наслідки має для неповнолітнього правопорушника.

Окрім цього студенти відвідали контактний центр та відділ організації надання безоплатної вторинної правової допомоги, де працівники поділилися досвідом, розповіли, в чому полягає їхня робота, надали практичні поради й відповіли на всі запитання.

«Це гарний практичний досвід для наших студентів. Адже в стінах навчального закладу вони здебільшого отримують теоретичні знання. Тут же на практиці видно, як працюють юристи, який високий рівень знань потрібен для того, щоб якісно надавати правову допомогу», – поділилися враженнями доцент Сумської філії ХНУВС Марина Василенко.