назад
01.07.21

Про відповідальність за зберігання наркотичних речовин – молоді столиці

Вживання наркотичних засобів, особливо молоддю – надзвичайно велика проблема для всього суспільства. Вживаючи наркотики людина втрачає інтерес до всіх своїх соціальних функцій та перестає розвиватися. Завдання кожної держави – застерегти і убезпечити, перш за все і законодавчо, молоде покоління від небезпечної звички.

Про відповідальність за зберігання та вживання наркотичних речовин розповів директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві Михайло Харін під час онлайн-заходу, який організувала Київська Молодіжна бібліотека.

На сьогоднішній день українські міста перенасичені рекламою Telegram-каналів, які пропонують заборонені речовини. Їх назви ми зустрічаємо на навчальних закладах, зупинках, житлових будинках і навіть на державних установах. Багато хто, дивлячись на ці графіті, не здогадується наскільки вони загрозливі. В той же час, чимало відповідальних киян зафарбовують таку стихійну рекламу. Але, для тих, хто вважає вживання наркотиків забавою, нагадуємо про кримінальну та адміністративну відповідальність за зберігання наркотичних речовин.

За зберігання наркотиків в Україні передбачена відповідальність, а залежить вона від того чи зберігаються вони з метою збуту, чи без. Крім цього, велике значення має і вага, знайдених наркотичних речовин.

Отож, відповідно до ст.44 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах тягнуть за собою накладення штрафу від 25 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів або громадські роботи на строк від 20 до 60 годин, або адміністративний арешт на строк до 15 діб.

Ст. 309 ККУ говорить, що незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту карається штрафом від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів або виправними роботами на строк до 2 років, або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3-х років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ст. 307 ККУ.  Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів караються позбавленням волі на строк від 4 до 8 років.

Перш ніж вчинити якусь дію, потрібно думати про відповідальність за неї.