назад

Про Ямпільське бюро. Про виклики, розвиток та довіру

Першого вересня свій четвертий День народження святкує Ямпільське бюро правової допомоги.
За цей час бюро встигло змінити вдруге свою адресу, переїхавши із приміщення за адресою вул. Богдана Хмельницького, 50, (яке дісталось у спадок від районного управління юстиції), на більш зручний та доступний для клієнтів перший поверх будівлі, по вул. Соборній, 59.

Працівниками бюро укладено меморандуми про співпрацю з усіма органами місцевого самоврядування Ямпільського району, відповідно у фахівців з’явилась можливість проводити на постійній основі виїзні прийоми громадян, брати участь у щорічних сходах жителів територіальних громад.

Найбільшим масовим заходом в історії бюро став схід жителів Тростянецької територіальної громади (у лютому 2020 року), за участі більше 500 осіб, на якому розглядалось питання про відмову в наданні згоди в приєднанні до Бабчинецької ОТГ та направлення телеграми з позицією жителів громади щодо перспективного плану об’єднання територіальних громад Вінницької області до органів виконавчої влади, відповідальних за таке об’єднання.

Особливо активна співпраця склалася з районним відділом пробації (колишня кримінально-виконавча служба). На базі відділу забезпечено дистанційний пункт прийому громадян, спільно з працівниками пробації проводимо правопросвітницькі заходи для клієнтів пробації.

У лютому 2019 року Ямпільське бюро правової допомоги відвідали представники місії ОБСЄ/БДІПЛ, які здійснювали спостереження за виборами Президента України 2019, під час зустрічі спостерігачі отримали відповіді на питання щодо структури системи БПД в Україні, які заходи проводяться бюро з нагоди виборів. Також обговорили питання участі у виборах ромів та тимчасово переміщених осіб.
Співпрацюємо також із школами міста та району, де постійно проводимо різноманітні правопросвітницькі заходи, адже розвиток правової свідомості громадян має розпочинатись ще з школи. Особливу увагу приділяємо роботі з учнями старших та випускних класів, які вирушають у доросле життя.
Чимало заходів проведено в приміщенні районної бібліотеки, як спільно з її працівниками, так і з районним центром зайнятості.

До серйозних змін в роботі бюро призвели карантинні обмеження пов’язані з коронавірусом COVID-19. Так, працівникам бюро довелось переходити на дистанційний прийом громадян, обмежувати масові правопросвітницькі заходи. У рамках карантину та за короткий проміжок часу, нам вдалось освоїти запис відеосюжетів на правові теми, проведення онлайн- зустрічей та участь у заходах.

Що цікаво, на початку діяльності бюро основним завданням правопросвітницьких заходів було ознайомлення жителів району з самим фактом існування бюро та видами правової допомоги, які можна отримати, тож основна кількість клієнтів були відвідувачами таких заходів, або дізнались про наше існування зі ЗМІ. На даний момент переважна більшість – близько 70% нових клієнтів дізнаються про нашу діяльність від знайомих, які раніше звертались до Ямпільського бюро та отримували правову допомогу.

У рамках надання первинної допомоги, за ці роки фахівці бюро прийняли близько 1500 осіб, яким надали консультації з різних питань: спадкових, сімейних, житлових, трудових, земельних, цивільних, адміністративних тощо. Стосовно вторинної допомоги, яку надають як працівники бюро, так і залучені адвокати, які уклали договір з Томашпільським місцевим центром безоплатної вторинної правової допомоги, наші клієнти завжди можуть розраховувати на професійну та якісну правову допомогу, у захисті від кримінального обвинувачення, складенні процесуальних документів та представництві законних інтересів у суді.
Специфіка нашої роботи полягає в тому, що клієнти зазвичай не розуміються на правових питаннях й не можуть правильно сформувати правову проблему яка постала перед ними. Крім того, пропонуючи вирішення, ми завжди враховуємо обмежені фінансові ресурси більшості клієнтів, тому пропонуємо таке правове рішення, яке потребуватиме мінімальних витрат від клієнта, або й зовсім їх не потребуватиме.

Що найбільш запам’яталось – це хвиля звернень «дітей війни» з приводу присудженої їм у 2010-2011 роках, але не виплаченої доплати до пенсії, яка проходила в кінці 2018 – на початку 2019 року. Працівники бюро докладали чималих зусиль, щоб клієнти, більшості з яких виповнилось 80 років, отримали необхідну правову допомогу. У разі необхідності та неможливості особи, за станом здоров’я, дістатися до приміщення бюро, надавалась адресна правова допомога.

Нагадуємо: Ямпільське бюро правової допомоги знаходиться за адресою: м. Ямпіль, вул. Соборна, 59, 1-й поверх, тел. : (04336)-2-18-33; (097) 2107686
Ямпільське бюро правової допомоги працює з понеділка по п’ятницю, з 8:00 до 18:00 години, без обідньої перерви, консультації надаються в порядку «живої» черги та без попереднього запису.