назад

Про захист прав людей з інвалідністю

Днями відбулось засідання Громадської ради при Тернопільському обласному відділенні Фонду соціального захисту інвалідів, до складу якого входить і керівник Регіонального центру Ірина Хондогій. Учасниками заходу були представники громадських організацій захисту прав осіб з інвалідністю та профільних органів влади. Темами для обговорення були різні сфери захисту прав осіб з інвалідністю та Тернопільщині, зокрема і надання безоплатної правової допомоги.

Особи з інвалідністю мають право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги, незалежно від присвоєної їм групи інвалідності. Проте, якщо розмір пенсії або допомоги не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб. Станом на сьогодні це 3538,00 грн.

Лише за цей рік центри та бюро правової допомоги Тернопільщини отримали понад 1000 звернень від осіб з інвалідністю, з них 262 випадки надання вторинної правової допомоги, тобто складання процесуальних документів та представництва інтересів в суді.

Бувають випадки, коли людина не має змоги самостійно звернутись до центру в силу стану свого здоров’я чи інших обставин. Ми практикуємо надання адресної правової допомоги таким людям, коли фахівці консультують чи приймають звернення по місцю перебування такої особи. Лише цього року таким способом правову допомогу отримали 11 людей.

– розповідає Ірина Хондогій.

Для отримання первинної правової допомоги жодних обмежень немає. До слова, це можна зробити і дистанційно, зателефонувавши до контакт центру системи 0800213103, або звернутись за допомогою електронної пошти чи соціальних мереж.