назад

Про захист свобод людини і громадянина в Україні інформуємо мешканців краю

З нагоди відзначення 30–річчя Незалежності України фахівці центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті проводять тематичні заходи, спрямовані на інформування про «Захист свобод людини і громадянина в Україні».

Зокрема, 19 серпня, фахівці Регіонального центру з надання БВПД у Закарпатській області, Ужгородського місцевого центру та центральної міської бібліотеки провели правопросвітницький захід для бібліотечних працівників та відвідувачів. Фахівець бібліотеки А.Гузак зробила короткий екскурс в історію становлення Незалежності України, зупинившись на окремих важливих подіях та датах становлення держави.

Про основні здобутки правової держави, а саме гарантії дотримання прав людини та їх захисту, закріплені як в національних, так і в міжнародних нормативних актах, присутніх поінформував директор Ужгородського місцевого центру з надання БВПД Михайло Давиденко. Фахівець зазначив, що частиною п’ятою статті 55 Конституції України, кожному гарантується захист своїх прав, свобод та інтересів від порушень і протиправних посягань будь-якими не забороненими законом засобами. Прийняття Закону «Про безоплатну правову допомогу» є також одним із вагомих свідчень про те, що Україна відбулася, як незалежна демократична держава. М.Давиденко розповів про послуги, які надає центр: це первинна та вторинна правова допомога. Безоплатна первинна правова допомога –  консультації, роз’яснення, складання заяв, скарг тощо окрім процесуальних документів гарантована кожній особі, яка перебуває під юрисдикцією України. Вторинна правова допомога – представництво інтересів у судах, перед органами державної влади та ін. надається законодавчо визначеним категоріям громадян: малозабезпеченим, учасникам бойових дій, внутрішнім переселенцям, особам, які постраждали від домашнього або іншого виду насильства, дітям та ін.

Начальник відділу комунікації та правопросвітництва Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Оксана Дудаш  поінформувала присутніх про безоплатну правову допомогу в кримінальних та адміністративних затриманнях. Окрім того, ознайомила присутніх із реалізацією проєкту «Волонтер БПД» та запросила бажаючих долучатися до волонтерства.

Цього ж дня фахівці Берегівського бюро правової допомоги  спільно та міськрайонної філії Закарпатського обласного центру зайнятості  провели правопросвітницький захід на тему: «Захист свобод людини і громадянина» та  семінар з питань трудового та пенсійного законодавства для осіб, які перебувають на обліку у центрі зайнятості.

19 серпня начальник Рахівського бюро правової допомоги Василь Савуляк, з нагоди відзначення 30-ї річниці Дня Незалежності України, спільно із представниками Рахівської районної філії Закарпатського обласного центру зайнятості, провели інформаційний захід для осіб що перебувають на обліку ЦЗ у пошуках роботи. Мета заходу – інформування присутніх про конституційні права та способи їх реалізації та правового захисту.

Фахівці Іршавського бюро правової провели захід на тему: «Захист свобод людини і громадянина» для представників Іршавської територіальної громади. У межах заходу присутні дізналися про гарантії дотримання прав людини та їх захисту, закріплені як в національних, так і в міжнародних нормативних актах. Так, частиною п’ятою статті 55 Конституції України, кожному гарантується захист своїх прав, свобод та інтересів від порушень і протиправних посягань будь-якими не забороненими законом засобами.

20 серпня фахівці Міжгірського бюро правової допомоги долучилися разом із громадою Міжгірщини долучилися до заходів з нагоди відзначення Дня Державного Прапора України та 30-річчя Дня незалежності України.
Фахівці бюро правової допомоги розповсюдили серед учасників заходів тематичні буклети та інші корисні інформаційні матеріали, а також провели акцію вуличного інформування громадян про переваги системи БПД та можливість безкоштовно отримати первинну правову допомогу, а певним категоріям осіб – й вторинну правову допомогу.

За безоплатною правовою допомогою звертайтесь до найближчих центрів та бюро правової допомоги, або телефонуйте за єдиним номером системи БПД 0800213103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів в Україні).