назад

Про запобігання торгівлі людьми – безробітнім Зборівщини

Доволі часто саме через легковажність та недостатню поінформованість про реалії працевлаштування за кордоном, громадяни опиняються в скрутних ситуаціях. Отож, щоб не стати жертвою торгівлі людьми чи будьякої іншої форми експлуатації, потрібно знати більше інформації про цей злочин.

Щороку 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році. Торгівля людьми здійснюється з метою експлуатації, вербування, перевезення, переховування чи утримування людей силою шляхом погрози чи інших форм примусу, викрадення, обману, шахрайства, зловживання владою. Торгівля людьми-це тяжкий кримінальний злочин, є грубим порушенням прав людини та по суті несе загрозу національній безпеці України.

Під час подорожі, навчання чи роботи за кордоном кожен має подбати про власну безпеку. Пам’ятайте: кожен повинен знати свої права та бути готовим їх захистити. Якщо у планах є поїздка на роботу за кордон, необхідно отримати достовірну інформацію про майбутню роботу та умови життя за кордоном.

Постраждалим від торгівлі людьми може бути будь-хто незалежно від віку та статі.
Існують загальні правила для безпечної поїздки за кордон:

  • Ніколи і нікому не віддавайте свій паспорт, окрім як працівникам посольств та прикордонних пунктів пропуску. Якщо ви загубили свій паспорт або ж його у вас відібрали силою, звертайтесь до посольства чи консульства України у відповідній країні.
  • Зробіть ксерокопії всіх документів, що необхідні для поїздки. Тримайте їх у безпечному місці окремо від оригіналів. Крім того, залиште копії своїм рідним чи друзям в Україні.
  • Не виїжджайте із країни, доки не отримаєте чіткої інформації про місце, де Ви будете працювати та про місце проживання. Повідомте цю інформацію рідним та друзям.
  • Занотуйте контактну інформацію посольства чи консульства України в країні, до якої збираєтесь і у разі скрутної ситуації звертайтесь туди.

Дипломатичне представництво України за кордоном сприяє поверненню громадян України, постраждалих від торгівлі людьми, в Україні відповідно до законодавства.

527 та 0 800 505 501 – номери телефону Національної безкоштовної гарячої лінії з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.

З цими правилами фахівець Зборівського бюро правової допомоги Оксана Лепех ознайомила осіб, що перебувають на обліку в Зборівській районній філії Тернопільського обласного центру зайнятості під час семінару на тему «Торгівля людьми. Як захиститись?».