назад

Про земельні правовідносини – горянам Путильщини та Вижниччини

Для підвищення рівня правової обізнаності у сфері земельних правовідносин фахівці безоплатної правової допомоги на Буковині продовжують консультувати громадян із актуальних питань.

Чому власникам сертифікатів на право на земельну частку (пай) або їх спадкоємцям важливо до 1 січня 2025 року оформити право власності на земельну ділянку та що таке невитребувана земельна частка (пай)? Про це під час заходу в рамках програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» розповідала пайовикам у Селятинській територіальній громаді фахівець Путильського бюро правової допомоги Тетяна Різак.

Юристка зауважила, що сертифікат на пай засвідчує лише право його власника на отримання земельної ділянки, а не право на саму земельну ділянку. Такий документ не визначає межі земельної ділянки, а вказує лише площу паю в умовних кадастрових гектарах. Тож власник такого сертифіката повинен звернутися до органу місцевого самоврядування із заявою про виділення йому земельної частки (паю) в натурі (на місцевості). Після отримання дозволу власнику сертифіката необхідно укласти договір із землевпорядною організацією на розробку проєктної документації із землеустрою, яку після виготовлення, затверджує орган місцевого самоврядування та надає дозвіл на оформлення земельної ділянки у власність. Лише після цього державний реєстратор здійснює реєстрацію права власності на земельну ділянку.

Відповідаючи на запитання про невитребувану земельну частку, Тетяна Різак зазначила, що якщо не оформити право власності на паї до 1 січня 2025 року, то буде вважатися, що власник сертифіката на право на земельну частку (пай) або його спадкоємець, відмовився від землі, яка в свою чергу перейде в комунальну власність територіальної громади.

Після заходу присутні мали можливість поспілкуватися з юристкою й на інші теми, які їх цікавили. Для цього фахівчиня бюро провела виїзний прийом жителів Селятинської територіальної громади.

 У рамках реалізації програми “Прискорення приватних інвестицій в сільське господарство” фахівчиня Вижницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ірина Коваль розповіла відвідувачам районної філії обласного центру зайнятості про впровадження земельної реформи в Україні, основні зміни, які відбулися в земельному законодавстві та право кожного на юридичну допомогу.

Також під час комунікативного заходу з працівниками землевпорядної організації ТОВ «Здвижин» обговорили актуальні питання юрисдикції розгляду справ у судах, що стосуються земельних спорів.