назад

Про землю – найактуальніше

Про земельну реформу в Україні та основні зміни в земельному законодавстві розповідала під час інформаційної години працівникам та відвідувачам Зеленогайської сільської ради головний спеціаліст Новоселицького бюро правової допомоги Світлана Гузун.

Учасники заходу зокрема дізналися: про важливі аспекти відкриття ринку продажу земель сільськогосподарського призначення з 1 липня 2021 року; про перелік фізичних та юридичних осіб, що мають право набуття власності на землі сільськогосподарського призначення; про обмеження в кількості земель, що можуть перебувати у власності однієї особи; про порядок здійснення купівлі-продажу таких земельних ділянок.

Світлана Гузун поінформувала мешканців села і про умови купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення після набрання 1 липня 2021 року чинності Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення». Фахівчиня наголосила на тому, що продаж землі іноземцям можливий лише після схвалення такого рішення на референдумі.

«Вартість землі не може бути нижчою, ніж її нормативно-грошова оцінка. Розрахунок під час купівлі-продажу землі буде проводитись у безготівковій формі. Громадяни України, яким належить право постійного користування, право довічного успадкованого володіння земельними ділянками державної і комунальної власності, призначеними для ведення селянського (фермерського) господарства, а також орендарі земельних ділянок, які набули права оренди землі шляхом переоформлення права постійного користування щодо зазначених земельних ділянок до 2010 року, мають право на викуп таких земельних ділянок у власність з розстрочкою платежу до десяти років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці таких земельних ділянок, без проведення земельних торгів», – каже Світлана Гузун.

Додатково юристка зазначила, що законодавство дуже обмежує можливість зловживань та протиправних дій під час укладення договорів купівлі-продажу землі. По-перше, встановлено обмеження на обсяг землі сільськогосподарського призначення, яка може бути зосереджена в одних руках – це 100 гектарів для фізичних осіб та 10 000 гектарів для юридичних осіб. По-друге, землю не зможуть купувати іноземці, особи з подвійним громадянством та юридичні особи, у складі яких є іноземці, або вони пов’язані з терористичними організаціями. По-третє, земля не може бути продана за меншу вартість, ніж її нормативна грошова оцінка, до того ж всі розрахунки проводяться виключно безготівково, що зводить до мінімуму можливість злочинних дій.

По завершенню зустрічі в приміщенні сільської ради розмістили інформаційні матеріали про систему безоплатної правової допомоги та контакти Новоселицького бюро правової допомоги. Також Світлана Гузун вручила всім учасникам інформаційні буклети.