назад

Про звільнення та трудові гарантії в умовах воєнного стану на Українському радіо: Суми

Війна почалась раптово. Українці вимушені були рятувати своє життя, життя своїх рідних та близьких. В один момент зникло все те, що ми знали до 24 лютого. Хтось втратив домівку, а хтось роботу. Сотні підприємств України фактично змушені були зупинили свою діяльність та не можуть налагодити комунікацію зі своїми працівниками навіть зараз.

На час воєнного стану був прийнятий окремий закон, щодо врегулювання трудових відносин. Закон України від 15.03.2022 № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»  вніс низку змін до чинного законодавства країни.

Регіональним центром з надання БВПД у Сумській області проводиться серія записів консультацій спільно із Українське радіо: Суми. Кожна тема такого запису повністю актуальна, продиктована проблематикою сьогодення та може  стати у нагоді для громадян.

Черговий запис на радіо торкнувся звільнення та трудових гарантій в умовах воєнного стану. Юристка системи БПД Сумщини Яна Кравець під час розмови із ведучою Валентиною Погорєловою обговорили наступні питання:

  1. Основні зміни в законодавстві під час воєнного стану.
  2. Розірвання трудового договору, чи змінився сам процес, або можливо є якісь аспекти на час воєнного часу?
  3. Звільнення по вайберу/ із застосуванням засобів дистанційного зв’язку чи можливо це? Чи законно це?
  4. Призупинення трудового договору. Що це таке?
  5. Що таке простій? І чи можливий він під час воєнного стану?
  6. Чи можуть звільнити особу, призвану на військову службу, чи до тероборони?

Відповіді на ці та інші питання можна прослухати за посиланнямhttps://bit.ly/39lW0r7 .

На завершення юристка додала, що безоплатну правову консультацію можна отримати за Єдиним номером безоплатної правої допомоги 0 800 213 103, або звернутися до найближчого місцевого центру/сектору бюро правової допомоги.