назад

Проект відновного правосуддя відтепер запрацює і на Дніпропетровщині

У м. Дніпро відбулось засідання робочої групи щодо запровадження пілотного проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину». У минулому році він діяв на базі системи безоплатної правової допомоги у шести регіонах. Цього року «пілот» поширено на всю Україну. Проект у Дніпрі представила Людмила Яцуба, директор Регіонального центру з надання БВПД.

Очільниця центру  розповіла про те, які основні заходи мають бути реалізовані межах програми та про результати, які очікуються від її реалізації. Так, у пілотних областях за рік до проекту  залучили 137 підлітків. Стосовно 60 дітей суд уже ухвалив позитивні рішення щодо звільнення від кримінальної відповідальності.

Відповідаючи на питання присутніх щодо нюансів роботи програми Людмила Яцуба зазначила, що її застосовують за чотирьох умов: наявність потерпілої сторони, якщо неповнолітній вперше вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості, визнання ним факту вчинення злочину, неповнолітній і потерпілий дали згоду на участь у програмі.

Учасники зустрічі обговорили роль кожної установи у проекті та розповіли про своє бачення роботи із підлітками. Багато питань виникло під час першої зустрічі – стосовно ролі медіатора, кількості адвокатів, яких залучатимуть до програми і їх наявності у всіх районах області та ін.

 «Попереду ще багато роботи у цьому напрямку, – підсумувала Людмила Яцуба. – Тут важлива роль кожного – адвокатів-медіаторів, психологів, служби пробації. Адже на вагах – долі дітей. А про дієвість проекту свідчить вже те, що лише за перший рік його роботи з кримінального процесу вивели понад 60 дітей».