назад

Професійне вигорання: на Кіровоградщині адвокатів навчали як йому запобігти

У сучасному ритмі життя професійна діяльність багатьох людей проходить в екстремальних умовах. Як синдром професійного вигорання, який з’являється на тлі хронічного стресу і веде до виснаження емоційних та особистісних ресурсів людини, впливає на роботу юристів та адвокатів? Які його симптоми та як йому запобігти навчались адвокати Кіровоградщини.

Захід організований Регіональним представництвом «UNBA NextGen» у Кіровоградській області спільно з Регіональним центром БВПД в Кіровоградській області.

Робота з людьми є однією з  найбільш емоційних напружених діяльностей.  Це пов’язано з великою кількістю складних, непередбачуваних та неконтрольованих ситуацій та з високою мірою особистісної відповідальності фахівців. Робота адвокатів та юристів центрів безоплатної вторинної правової допомоги пов’язана безпосередньо з відчуттям відповідальності за клієнтів, необхідності проявляти розуміння, співчуття і глибоку емпатію; значною кількість регламентуючих документів, робочими перевантаження; дефіцитом часу для виконання професійних функцій. Ці фактори досить часто призводять до розвитку емоційного вигорання.

Під час заходу спікер семінару Рустам Тараненко, психолог, арттерапевт, аналітичний психолог, президент Української асоціації арт-терапії, дійсний член Національної психологічної асоціації України, розповів про синдром професійного вигорання, його профілактику, діагностику та корекцію.

«Першими ознаками професійного вигорання є загальне почуття втоми, негативне ставлення до роботи, невизначене почуття занепокоєння. Сприймання роботи як такої, що постійно ускладнюється та стає менш результативною. Людина може легко розгніватися, бути дратівливою, почувати себе виснаженою та бути налаштованою надзвичайно негативно до всіх подій. Жертвою вигорання може стати будь-хто», – пояснив спікер семінару Рустам Тараненко.

Професійне вигоранняце особливий психічний стан емоційного виснаження, який характеризується втратою цікавості та інтересу до професійної діяльності. Коли людина з активного професійного стану потрапляє в пасивний, і це стає помітним.

Симптоми професійного вигорання є відчуття мотиваційного та фізичного виснаження; відчуття, що робота не приносить користі; втома, що не зникає навіть після відпочинку; психологічне дистанціювання від професійних обов’язків; негативне ставлення до своїх обов’язків; зниження працездатності.

До фізіологічних симптомів професійного вигорання можна віднести часті головні болі, різка втрата/збільшення ваги, повне або часткове безсоння, задишка.

Під час заходу адвокати мали можливість оцінити свій рівень емоційного вигорання, розібратися з чинниками, що призводять до напруженого стану на роботі, напрацювати власні заходи боротьби з професійним вигоранням. До них відносяться: навички тайм-менеджменту, фізична активність, відпочинок, здоровий сон, комплекс вправ.