назад

Профілактика злочинності

16 червня з метою запобігання вчиненню повторних кримінальних правопорушень особами, засудженими до покарання не пов’язаного з позбавленням волі, які перебувають на обліку в Драбівському районному секторі філії ДУ «Центр пробації» у Черкаській області (далі – сектор пробації), головним спеціалістом Драбівського бюро правової допомоги Сергієм Михликом спільно з начальником сектору пробації Іваном Тищенком проведено профілактичні бесіди  за місцем проживання суб’єктів пробації.

Одним з основних принципів надання соціальних послуг особам, які вчинили правопорушення та стали на шлях виправлення, є індивідуальний підхід.

В рамках бесіди поінформовано про порядок та умови відбування покарання з випробуванням. У зв’язку з тим, що більшість кримінальних правопорушень вчиняється у стані алкогольного сп’яніння чи під впливом наркотичних засобів, що сприяє прояву агресивної поведінки, фізичного та психологічного насилля, засудженим роз’яснено відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статті.

Кожна засуджена особа протягом іспитового строку повинна стати на шлях виправлення та ні в якому разі не вчиняти повторних кримінальних правопорушень.

Наприкінці зустрічі громадянам надано відповіді на запитання та поширено інформаційні буклети з контактами Драбівського бюро правової допомоги.

Довідково. Законодавством визначено: якщо суд, враховуючи тяжкість злочину, особу винного та інші обставини справи, дійде висновку про можливість виправлення засудженого без відбування покарання, він може прийняти рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням. Суд ухвалює таке рішення, якщо засуджений протягом визначеного іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки. Тривалість іспитового строку та обов’язки, які покладаються на особу, звільнену від відбування покарання з випробуванням, визначаються судом. Іспитовий строк встановлюється тривалістю від одного року до трьох років.