назад

«Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення»: робоча зустріч з представником Сумської обласної прокуратури

У приміщенні Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області відбулася робоча зустріч із прокурором відділу захисту інтересів дітей та протидії насильству Сумської обласної прокуратори Тетяна Мурашко. У межах проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» цю зустріч провела заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Валентина Валобуєва.

Нагадаємо, проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» впроваджується Міністерством юстиції України, Офісом Генерального прокурора на базі системи надання безоплатної правової допомоги  за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх та ГО «Платформа прав людини».

Пілотний проєкт ґрунтується на відновних підходах у кримінальних провадженнях про кримінальні проступки та нетяжкі злочини, вчинені неповнолітніми. Основна мета – максимально раннє виведення неповнолітніх із кримінального процесу та ресоціалізація їх у суспільне життя. Тому цей проєкт є вкрай важливим, адже дає шанс дітям звільнитися від кримінальної відповідальності, розпочати життя з чистого аркуша, переосмислити свої вчинки й поведінку.

Про ефективність співпраці та результати взаємодії у рамках пілотного проєкту говорили під час проведення робочої зустрічі заступниця директора та представник Сумської обласної прокуратори. Окрім підведення підсумків обговорили плани подальшої взаємодії.

Програма активно реалізується на Україні з 2019 року (в окремих областях), а на Сумщині – з вересня 2020 року. Заступниця директора Регіонального центру навела приклади успішних справ в межах програми, що відбулися на Сумщині.

«На сьогодні в Сумській області є чотирнадцять успішних кейсів, у рамках яких застосовано Програму відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення. Результатом цього стало підписання угод про примирення правопорушників з потерпілими. Та ще дві справи, стосовно яких укладені медіаційні угоди, на даний час провадження стосовно них перебувають на розгляді в суді», – зазначила заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Валентина Волобуєва.

Прокурор відділу захисту інтересів дітей та протидії насильству Сумської обласної прокуратори Тетяна Мурашко, у свою чергу, поінформувала стосовно проблемних питань під час застосування «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення».

По завершенню зустрічі було узгоджено план спільних заходів, щодо подальшого впровадження пілотного проєкту Програми на Сумщині.