назад

Просвітницька зустріч з мешканцями та трудовим колективом Сумського геріатричного пансіонату для ветеранів війни та праці

Особи похилого віку часто потребують допомоги, у тому числі й правової. Особливо вона необхідна літнім людям, які перебувають у спеціалізованих закладах і не мають можливості самостійно звернутися до юристів та адвокатів. Тому фахівці системи БПД провели просвітницьку зустріч та консультування на базі Сумського геріатричного пансіонату для ветеранів війни та праці.

Очільниця Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Олена Демченко розповіла працівникам закладу та особам, які в ньому перебувають на утриманні, про систему безоплатної правової допомоги, порядок отримання первинної та вторинної правової допомоги, просвітницьку діяльність, можливості швидкого доступу громадян до правової допомоги.

«Отримати правову допомогу можна різними способами. Якщо у вас немає можливості самостійно звернутися до наших центрів чи бюро, ви можете проконсультуватися з юристами у телефонному режимі за єдиним номером системи БПД 0 800 213 103. Окрім цього, наші юристи надають адресну допомогу особам з інвалідністю, похилого віку за місцем їхнього проживання чи перебування», – розповіла Олена Демченко.

Фахівчині Сумського місцевого центру з надання БВПД Юлія Іваненко та Людмила Сайко надали правові консультації з питань, які цікавили присутніх, зокрема:

  • спадкове право
  • пенсійне право
  • питання соціального забезпечення
  • дарування земельного паю своїм онукам тощо.

З адміністрацією закладу фахівці системи БПД досягли домовленості щодо створення постійно діючого дистанційного пункту доступу для осіб, що перебувають на утриманні закладу, які будуть мати змогу один раз на місяць отримати правову допомогу від працівників Сумського місцевого центру з надання БВПД у приміщенні пансіонату.