назад

У Львівському ліцеї №66 міста для десятикласників провели захід «PROтидій булінгу»

Кожна людина, що живе в соціумі може на собі відчути фізичне чи моральне насильство. Звичайні штурхання або насмішки стають систематичними. А окрім кривдника і жертви з’являється інша сторона процесу – спостерігачі. Всі вищеперелічені ознаки вказують на булінг. Цьому явищу варто активно протидіяти, саме тому правопросвітництво – один з пріоритетних напрямків системи безоплатної правової допомоги.Сьогодні, у ліцеї №66 міста Львова відбувся захід для десятикласників на тему: «PROтидій булінгу». Представники Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області та Львівського місцевого центру розповіли про систему безоплатної правової допомоги і хто може звернутись за правовою допомогою. Говорили також про ознаки булінгу, його види та відповідальність.

Христина Гаталяк, заступник директора Львівського місцевого центру запропонувала учням поділитись на групи та описати емоції кривдника, жертви та спостерігачів булінгу. Підлітки попрацювали у групах та представили свої команди.

   « І що ми бачимо? Жоден з учасників цього, так би мовити, процесу не відчуває позитивних емоцій. Тож булінг – явище не з приємних для жодної зі сторін. Його потрібно кардинально викорінювати у теперішньому суспільстві. Для цього варто розпочинати з себе».

  Олена Гирба, головний фахівець із громадськістю та пресою відділу комунікацій та правопросвітництва Регіонального центру з надання БВПД у Львівській області, навела підліткам приклад, як необережність слів може переростати у неприємні наслідки.

   « На Одещині хлопчик, який став жертвою булінгу підпалив церкву. Зробив це через те, що батько його кривдника був священником. Коли хлопчика, який цькував, запитали чому він це робив, той відповів, що не думав, що його слова так зачеплять однокласника. Розказую цю історію тому що ви – молодь, від якої залежить доля нашої держави. І не мовчіть про образи! У вас є батьки, педагоги ви в будь-який момент зможете звернутись до них за підтримкою або порадою».

Тетяна Білозір, класний керівник, подякувала фахівцям системи БВПД за проведений захід.