назад

Проведено вебінар із загальних питань зайнятості

Із метою підвищення правової обізнаності громадян у сфері трудового законодавства, 13 січня 2021 року фахівці Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області Ірина Кушпетюк та Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Анастасія Вольська разом із представником Луцького міського центру зайнятості Жанною Хаймик провели вебінар, присвячений загальним питанням зайнятості для безробітних, які вперше зареєструвалися за сприянням у працевлаштуванні.

Представники центрів акцентували увагу на можливостях кожного на доступ до безоплатної правової допомоги, її видах та способах отримання.

Також розповіли про відмінності трудового та цивільно-правового договорів із роботодавцем, адже такі договори мають різне правове регулювання. При укладенні трудового договору керуємось Кодексом законів про працю України, а цивільно-правового – Цивільним кодексом України. Умовою праці за трудовим договором є те, що працівник зобов’язується виконувати роботу із підпорядкуванням правилам внутрішнього трудового розпорядку, а за цивільно-правовим – виконавець зобов’язується надати конкретну послугу, а замовник оплатити її. При трудовому договорі вноситься запис у трудову книжку працівника. Розмір оплати за трудовим договором повинен бути не менше мінімальної заробітної плати, а за цивільно-правовим – визначається у договорі і не залежить від мінімальної заробітної плати.

Разом із тим, присутні дізнались про особливості роботи в період карантину. Зокрема про те, що за заявою працівника роботодавці зобов’язані надавати відпустку без збереження заробітної плати і така відпустка може перевищувати 15 календарних днів. Також роботодавцем може встановлюватися неповний або скорочений робочий час для працівника, надаватися можливість дистанційної або надомної роботи.

Мова йшла й про послуги, електронні сервіси служби зайнятості, переваги легальної зайнятості, можливості пройти навчання за робітничими професіями в центрах професійно-технічної освіти ДСЗ, здобуття нових компетенцій на безкоштовних освітніх платформах.

Учасники онлайн заходу отримали відповіді на актуальні питання трудового законодавства.