назад

Дражнити чи все ж таки дружити? Правопросвітницькі уроки для школярів

Руде волосся, зайва вага, немодний одяг? За що сучасні діти цькують один одного? Яка за це передбачена відповідальність та де можна отримати допомогу й захист? Саме це під час правопросвітницького уроку обговорювали учні 3-В класу Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №9 разом з фахівчинею Регіонального центру з надання БВПД у Сумській області Оленою Омельченко.

Дитячий булінг не має вікових обмежень – від нього можуть потерпати як учні початкових, так і старших класів. А причини цькування можуть бути найрізноманітніші – зовнішність, ім’я, уподобання і т.д. Усе частіше вчителі говорять про те, що випадків булінгу в шкільному середовищі стає більше, діти часом бувають жорстокі і до кінця не усвідомлюють наслідків своїх вчинків.

Тому під час правопросвітницького уроку фахівчиня Регіонального центру Олена Омельченко розповіла учням про види булінгу, а також про те, яке покарання передбачене законом за вчинення цькування. Зважаючи на вік дітей, інформація й весь наочний матеріал підібрані для їхнього кращого сприйняття. Зокрема, аналізували приклади, життєві ситуації за допомогою спеціальних фігурок, на яких були зображені різні діти. На одній фігурі був зображений хлопчик із зайвою вагою, рудим волоссям, веснянками. На іншій – дівчинка в окулярах, темним кольором шкіри, одягнена в яскраві речі і т.п. Діти відразу помічали, так би мовити, негативні риси, а також за що цю дитину можуть цькувати в школі. Але разом з тим школярам запропонували віднайти в цих дитячих фігурах щось позитивне. І, виявляється, за зайвою вагою, рудим волоссям чи окулярами криються добрі очі та щира посмішка, ці діти можуть мати цікаві хобі й бути вірними друзями.

«Памятайте, що ви всі особливі. І ви всі різні. Але ні зовнішність, ні інші речі, що відрізняють вас один від одного, не можуть бути причиною булінгу. Не забувайте також про ту відповідальність, яку змушені будуть ваші батьки понести через ваші вчинки. Ставтеся один до одного так, як би ви хотіли, щоб ставилися до вас», – наголосила фахівчиня Регіонального центру.

Також учні дізналися, як система безоплатної правової допомоги сприяє вирішенню питань булінгу, де батькам та вчителям отримати консультацію, роз’яснення, які права та обов’язки мають діти.

Школярі отримали тематичні буклети системи БПД «Твої права – твій надійний захист», паспорти прав дітей, а для інформаційного класного куточка вчителі мають плакати «Стоп булінг».