назад

Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство на Тернопільщині

Основні показники виконання проекту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» на Тернопільщині обговорили на он-лайн нараді у Регіональному центрі. В нараді взяли участь директор Регіонального центру Ірина Хондогій, менеджер з якості Віталій Сольський, директори і працівники місцевих центрів та бюро правової допомоги. Також на нараді були присутні представники Координаційного центру з надання правової допомоги: начальник Управління забезпечення якості правової допомоги Світлана Маліновська та її заступник Сергій Дрелінський.

«Від початку реалізації Програми на Тернопільщині до центрів правової допомоги з земельних питань звернулось понад 1200 осіб, з яких більше як пів сотні отримали вторинну правову допомогу та 635 осіб отримали письмові консультації»

, – повідомила статистичні дані Ірина Хондогій.

Також директор Регіонального центру наголосила на необхідності врахування потреби громади в правовій допомозі під час планування заходів та роботи мобільних консультаційних пунктів.

Менеджером з якості Віталієм Сольським наголошено на необхідності підвищення якості письмових правових консультацій, які надаються клієнтам, проаналізовано типові помилки, які допускаються працівниками центрів та повідомлено про основні критерії та показники, які враховуються при оцінці якості таких письмових правових консультацій з земельних питань.

Одночасно, для працівників місцевих центрів та бюро правової допомоги проведено навчання з земельного права по питаннях, з якими найчастіше звертаються клієнти. Зокрема щодо умов укладення, підстав припинення та дострокового розірвання договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення, приватизації, виділення у власність громадянам землі, в тому числі спрощеної процедури приватизації земельної ділянки, яка знаходиться в користуванні громадянина.

До слова, завданням системи БПД для виконання Програми є: посилення захисту прав громадян у сфері земельних відносин шляхом надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги та посилення правової спроможності громадян та громад у сфері земельних відноси шляхом покращення правової обізнаності у результаті проведення право просвітницьких заходів.