назад

Правопросвітницкий захід у Херсонському міському центрі зайнятості для осіб, які не працювали понад 10 років

18 грудня в приміщенні Херсонського міського центру зайнятості фахівчині Регінального центру з надання БВПД у Херсонській області Олена Іпатенко та Анастасія Новікова провели лекцію для зареєстрованих безробітних, а саме осіб, які не працювали понад 10 років.

Присутні дізналися про систему безоплатної правової допомоги. Шляхами отримання первинної правової допомоги є наступне:

  • зателефонувати до Єдиного контакт-центру 0 800 213 103;
  • звернутися до будь-якого місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги чи бюро правової допомоги;
  • під час роботи мобільних та дистанційних пунктів.

Отримати  безоплатну вторинну правову допомогу мають змогу такі категорії осіб, які зазначені у статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» від 02.06.201 № 3460-VI.  Данна допомога включає наступні види правових послуг: захист, здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами та складення документів процесуального характеру.

Також присутні дізналися про те, як отримати онлайн правові консультації через платформу правових консультацій WikiLegalAid.

Олена Іпатенко розповіла присутнім про те, як змінити постачальника природного газу та у які терміни це необхідно зробити, а також як зробити це онлайн, та роз’яснила наступний алгоритм дій:

  1. Визначитися з постачальником, з яким ви бажаєте у подальшому співпрацювати.
  2. Перевірити, чи компанія має ліцензію на постачання газу. Це можна зробити на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.
  3. На сайті обраного Вами постачальника подати заяву-приєднання встановленого зразка.
  4. Очікувати повідомлення від нового постачальника, в якому буде зазначена дата, з якої здійснюватиметься постачання природного газу.

Наприкінці заходу, присутнім роздано візитівки системи БПД,  а також, була забезпечена робота мобільного пункту консультування, де бажаючі мали змогу в індивідуальному порядку отримати правові консультації.