назад

Радіовиступ до Дня захисника України

Захист територіальної цілісності та суверенітету держави є одним з конституційних обов’язків кожного громадянина України. Обов’язок держави усіляко підтримувати ветеранів та учасників АТО, а також членів їх сімей, надавати їм додаткові соціальні гарантії, сприяти у вирішенні житлових, побутових та інших проблем.
Вагомим внеском у вирішенні вищевказаних проблем є діяльність системи безоплатної правової допомоги, працівники якої безпосередньо надають безоплатну правову підтримку, допомагаючи ветеранам та учасникам АТО нарешті отримати те, що належить їм по праву.
15 жовтня в ефірі радіо «Чорнобаївська хвиля» начальник Чорнобаївського бюро правової допомоги Інна Копійка здійснила виступ на тему: «Право захисників України на безоплатну правову допомогу».
Під час заходу слухачів радіохвилі ознайомлено з одним із основних прав військовослужбовців (учасників АТО/ООС) –  правом на безоплатну правову допомогу.
Безоплатна правова допомога – це правова допомога, що гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел. Громадяни, які не мають можливості самостійно захистити свої права та інтереси, можуть скористатися допомогою адвоката чи юриста системи БПД.
Працівниця бюро повідомила, які види послуг передбачає первинна та вторинна правова допомога.
Первинна правова допомога передбачає:
– отримання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань;
– складення заяв, скарг та інших документів не процесуального характеру;
– допомога в забезпеченні доступу до вторинної правової допомоги та медіації.
Вторинна правова допомога передбачає:
– захист у кримінальних провадженнях;
– представництво в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування;
– складання документів процесуального характеру.
Фахівцем центру окреслено перелік необхідних документів для отримання безоплатної правової допомоги:
-паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу;
-реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);
– посвідчення учасника бойових дій.

Наприкінці ефіру юристка нагадала слухачам адресу Чорнобаївського бюро правової допомоги (смт.Чорнобай, вул. Центральна, 211) та телефон гарячої лінії системи БПД – 0 800 213103, за яким цілодобово можливо отримати безкоштовну юридичну консультацію.