назад

«Радію, коли вдаються успішні справи»

Адвокат із гірського містечка Вижниця Ігор Стадник один із тих, хто співпрацює з системою безоплатної правової допомоги від самого початку її створення, тобто з 1 січня 2013 року. У 2018 році першим серед адвокатів системи БПД у Чернівецькій області успішно використав нову на той час норму закону про застосування обмежувального припису кривднику у справі про домашнє насильство. Фактично щороку Ігор Стадник потрапляє і до Інформаційного дайджесту системи БПД із прикладами успішних справ.

Вашій увазі – інтерв’ю з Ігорем Петровичем Стадником з нагоди Дня адвокатури.

З чого розпочалася ваша співпраця із системою БПД?

Спочатку співпрацював у кримінальних  та адміністративних справах, а пізніше в усіх інших. Загалом за час роботи в системі БПД успішних справ було чимало і це більшість від загальної кількості  отриманих мною доручень. Приблизно в місяць отримую 3-4  різних доручень у кримінальних, адміністративних та цивільних справах.

Які успішні справи запам’яталися найбільше?

Пригадую виправдальний вирок Вижницького районного суду Чернівецької області у  2015 році в кримінальному провадженні щодо громадянина К. Апеляційний суд залишив вирок без змін. Я домігся мінімального покарання – 7 років позбавлення волі (з аргументами захисту погодилася колегія суддів). Чоловіка обвинувачували у вчиненні кримінальних правопорушень передбачених ст.185 ч.1 КК України і ст.289 ч.3 КК України, що є особливо тяжким злочином,  поєднаним із застосуванням насильства, небезпечного для життя чи здоров’я потерпілого.

У 2019 році, за дорученням Регіонального центру з надання  БВПД у Чернівецькій області, вступив у справу на стадії підготовчого судового засідання в суді першої інстанції,  в кримінальному провадженні щодо громадянина П. Чоловік повністю визнав свою вину (ДТП із смертельним наслідком) і Вижницький районний суд засудив його на 3 роки 6 місяців позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 3 роки.  У подальшому, в апеляційній інстанції, домігся закриття кримінального провадження і зменшення покарання до 2 років позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 3 роки.

У 2020 році  Вижницький районний суд повністю задовольнив позовні вимоги громадянина З. (чоловік старшого віку з інвалідністю 2 групи), про встановлення факту родинних відносин, належності правовстановлюючого документа, прийняття спадщини та визнання права власності  на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом.  У цьому ж році була ще одна схожа цивільна справа, де Вижницький районний суд повністю задовольнив позовні вимоги чоловіка  1949 р.н., про встановлення факту родинних відносин, належності правовстановлюючого документа, прийняття спадщини та визнання права на земельну частку (пай) в порядку спадкування за законом.

У 2020 році Путильський районний суд відмовив у позові АТ КБ «Приватбанк» щодо стягнення кредитних коштів  на майже 36 тисяч грн. із громадянина з інвалідністю 3 групи. Цього ж року Чернівецький окружний адміністративний суд задовольнив адміністративний позов громадина Д. (інвалід війни 3 групи) до Путильської селищної ради, управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій  області про  визнання протиправними дії, скасування  рішення, зобов’язання вчинити певні дії та стягнення моральної шкоди. Крім того суд стягнув із селищної ради на користь позивача 6000 грн. моральної шкоди. Апеляційний суд залишив рішення Чернівецького окружного адміністративного суду без змін.

Яким загалом видався для вас 2020 рік?

Цей рік був непростим у першу чергу через пандемію коронавірусної інфекції. Через карантинні заходи багато судових засідань у справах відкладалися, що пізніше призвело до великого навантаження – практично щодня відбувалося по кілька судових засідань. Кількість отриманих доручень у 2020 році не зменшилася, хоча у першому півріччі доручень не було багато, однак у другому їхня кількість різко збільшилася. У професійному плані для мене 2020 рік є вдалим, а у деяких моментах навіть кращий за попередні.