назад

Разом і про права легше розповідати – два місцеві центри Харківщини провели для дітей захід про кібербезпеку

Уже не вперше онлайн-заходи для дітей проводять у тандемі Чугуївський і Первомайський місцеві центри, що на Харківщині. Дедалі більше дітей користуються мережею Інтернет, бо він надає їм великі можливості для творчості, активного спілкування та відкриттів, але чи так це безпечно, як здається на перший погляд? Про це говорили під час заходу «Безпека дітей в Інтернеті», організованого за допомогою програми Zoom, фахівці Первомайського та Чугуївського місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Анастасія Кушнір і Юрій Чумак.

До спілкування запросили учнів початкових класів Чугуївського ліцею № 5, Краснопавлівського ліцею та активних читачів Панютинської бібліотеки. На запитання Юрія Чумака, чим корисна Світова мережа, хлопчики та дівчатка відповіли, що завдяки Інтернету можна швидко знайти чимало цікавої та важливої інформації, навчатися, відшукати дорогу тощо.Далі поговорили про загрози, які чатують у соцмережах, на сайтах, під час онлайн-ігор.

За допомогою яскравої презентації Анастасія Кушнір розповіла дітям про основну небезпеку, яка чатує на них у разі безконтрольного використання Інтернету. Зупинилася на комп’ютерній залежності, доступі до небажаного контенту, ігроманії, зіткненні з гриферами, кібероніоманії, кібербулінгу, кібергрумінгу та інтернет-шахрайстві.Учні активно допомагали маленькому Гуглику, який заблукав у «Всесвітній павутині», і не знав, як правильно поводитися. Діти порадили йому не вказувати свою геолокацію на гаджеті, робити так званий «приватний профіль» та ділитися логіном і паролем від персональних сторінок у соцмережах лише з батьками та рідними.

На завершення учні послухали реальну історію з життя про те, як злочинці проникли до домоволодіння після того, як хлопчик у соціальній мережі почав у режимі реального часу оприлюднювати фото разом зі своєю сім’єю на відпочинку. Дітям побажали завжди бути пильними та зберігати приватність.