назад

Реалізація правових потреб місцевих громад – пріоритетний напрямок роботи центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті

Одним із важливих напрямків діяльності центрів та бюро правової допомоги на Закарпатті є посилення правової спроможності, правових можливостей територіальних громад, підвищення правової обізнаності місцевих мешканців та реалізації потреб громади. Саме для цього фахівці БПД налагоджують тісну співпрацю з органами місцевого самоврядування: укладають меморандуми про співпрацю, проводять правопросвітницькі заходи, спільні прийоми громадян, організовують роботу дистанційних та мобільних конституційних пунктів, на  партнерських ресурсах систематично розмішуються публікації правового характеру.

«Співпраця Мукачівського місцевого центру з органами місцевого самоврядування також відображається в прийнятті органами місцевого самоврядування програм надання безоплатної правової допомоги, зокрема прийняті дві програми з фінансуванням, – наголошує директор центру Костянтин Молнар. – Фахівці центру включені до складу постійно діючої Координаційної ради з питань координації дій щодо запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі та протидії торгівлі людьми  Мукачівської об’єднаної територіальної громади, та комісії внутрішньо переміщених осіб Мукачівської об’єднаної територіальної громади, комісій органу опіки і піклування Мукачівської та Воловецької районних державних адміністрацій».

Хустський місцевий центр з надання БВПД активно співпрацює з Вишківською селищною радою, Стеблівською, Соймівською, Нижньоселищенською сільськими радами, Сокирницькою, Королівською, Великобичківською селищними радами, підписано меморандум про співпрацю з Вільховецькою ОТГ (Тячівський район).  Яскравим прикладом результату взаємодії центру з Хустською районною радою є розміщення на виділені радою кошти інформаційного біл борду про БПД при в’їзді в м. Хуст.

Ужгородський місцевий центр є надійним партнером органів місцевого самоврядування у представництві і захисті інтересів мешканців новостворених територіальних громад Ужгородського району та м.Ужгород. У своїй діяльності фахівці центру застосовують різноманітні методи правопросвітницької діяльності, в тому числі, використовуючи матеріали на мовах національних меншин, які проживають в Закарпатській області: угорської, словацької, ромської.

Ужгородським місцевим центром налагоджена співпраця з Сюртівською, Перечинською  та  Великоберезнянською ОТГ. Прийнята «Програма безоплатної правової допомоги населенню Великоберезнянської ОТГ на 2020-2021», однак наразі вона ще не профінансована.

Важливим напрямком співпраці з ОМС є й навчання працівників органів місцевого самоврядування щодо надання ними безоплатної первинної правової допомоги, розробка та поширення методичних рекомендацій щодо вирішення актуальних проблем жителів громади. У низці приміщень органів місцевого самоврядування розміщена інформація про центри та бюро правової допомоги на Закарпатті, контакти підрозділів системи БПД, єдиного номеру системи та кол-центру.

Співпраця системи БПД з органами місцевого самоврядування дає можливість мешканцям віддалених районів мати можливість реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу та захистити свої порушені права у правовий спосіб.