назад

Реалізація проекту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» на Чернігівщині дала перші результати

За липень-жовтень 2020 року працівниками центрів та бюро правової допомоги Чернігівщини було проведено 261 правопросвітницький захід з земельних питань, під час яких 2192  особам було надано правові консультації. До переліку питань, які найбільше цікавили слухачів, та інформації, що була висвітлена, можна віднести:

  1. «Укладання та внесення змін до договору оренди земельної ділянки»;
  2. «Припинення та поновлення договору оренди земельної ділянки»;
  3. «Безоплатне отримання земельної ділянки з комунальної та державної власності»;
  4. «Присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці»;
  5. «Сплата податку на землю для фізичних осіб».

Варто звернути увагу на те, що окрім усних консультацій, надаються також письмові консультації, що дає змогу громадянам більш ефективно відстоювати свої права, оскільки в консультаціях надається детальний алгоритм дій в тій  чи іншій ситуації.

Задля надання правової допомоги жителям віддалених населених пунктів, організовується робота мобільних дистанційних пунктів, про роботу яких населення повідомляється завчасно шляхом розміщення інформаційних повідомлень на дошках оголошень, або поширення цієї інформації на сайтах та офіційних сторінках громади. За заначений період було проведено 140 виїзних консультувань, під час яких правову допомогу отримало 415 громадян.

Окрім цього, за допомогою у вирішенні земельних питань, 35 осіб звернулось за  наданням  безоплатної вторинної правової  допомоги, що полягає в підготовці процесуальних документів та здійсненні представництва особи в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування.

Отримати правову консультацію, зокрема, із земельних питань, а також  дізнатись в яких населених пунктах будуть працювати мобільні консультаційні пункти,  ви можете звернувшись до найближчого центру чи бюро правової допомоги.