назад

Реалізацію проекту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» у Чернігівській області обговорили на нараді

24 листопада директором Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області Іриною Протченко  було проведено skype-нараду з директорами Ніжинського, Менського та Чернігівського місцевих центрів за участі працівників Регіонального центру.

Під час наради було обговорено стан виконання проекту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство» на Чернігівщині. Ірина Протченко звернула увагу на важливості дотримання стандартів якості під час надання правової допомоги з земельних питань, необхідності враховувати потреби громади в правовій допомозі під час планування заходів та роботи мобільних консультаційних пунктів, а також необхідності своєчасного інформування населення про їх роботу шляхом розміщення відповідної інформації на дошках оголошень та інших інформаційних ресурсах, як приклад навела, що за 5 місяців реалізації проекту було здійснено 140 виїзних консультувань, під час яких правову допомогу отримало 415 громадян.

За липень-жовтень 2020 року працівниками центрів та бюро правової допомоги Чернігівщини було проведено 261 правопросвітницький захід з земельних питань, під час яких 2192  особам було надано правові консультації.

До переліку питань, які найбільше цікавили слухачів, та інформації, що була висвітлена, можна віднести:

  1. «Укладання та внесення змін до договору  оренди земельної ділянки»;
  2. «Припинення та поновлення договору оренди земельної ділянки»;
  3. «Безоплатне отримання земельної ділянки з комунальної та державної власності»;
  4. «Присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці»;
  5. «Сплата податку на землю для фізичних осіб».

 

Головний бухгалтер Регіонального центру Катерина Кирієнко звернула увагу директорів центрів на необхідності належного освоєння коштів, виділених на виконання  проекту та важливості своєчасного надання відповідної інформації до Регіонального Центру.

Заступник директора Регіонального центру Олеся Пирковська наголосила на необхідності належного оформлення письмових консультацій, які надаються працівниками центрів з земельних питань.

На даний час було надано 664 письмові консультації громадянам, які звернулись за допомогою з земельних питань, що свідчить про значну необхідність населення в роз’ясненні земельного законодавства, – зазначила Олеся Пирковська.