назад

Рівненщину відвідали представники Уповноваженого Верхової Ради України з прав людини

В рамках робочої поїздки на Рівненщину представники Уповноваженого Верхової Ради України з прав людини завітали  до Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області . Під час зустрічі з фахівцями системи БПД Рівненщини, представниками Уповноваженого Верхової Ради України з прав людини та громадським активом міста і області обговорено ряд питань щодо забезпечення конституційних прав громадян, а  також напрацьовано механізм подальшої співпраці.

«Консолідація зусиль державних інституцій та громадськості задля забезпечення дотримання конституційних прав громадян» – цій темі був присвячений круглий стіл, який відбувся у стінах Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області.

«Забезпечення конституційних прав громадян та їх захист – є основною метою роботи системи безоплатної правової допомоги. Ми ,як ніхто, знаємо про наболілі питання мешканців нашого регіону. Адже зі своїми проблемами вони йдуть саме до нас. Впевнений, що посилення співпраці між державними інституціями та громадським активом стане додатковим інструментом дотримання та захисту прав громадян»,- на цьому наголосив у своєму вітальному слові  директор Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Василь Овдіюк.

Центри з надання БВПД Рівненщини та регіональні представники Уповноваженого ВР з прав людини вже тривалий час співпрацюють з питань захисту прав громадян, регулярно проводячи спільні заходи, прийоми, консультації, тощо.

Сьогодні ж, на зустріч з представником Уповноваженого Верховної ради України з прав людини в північних областях Вікторією  Пєховою, представником Уповноваженого Верховної ради України з прав людини з дотримання соціальних та економічних прав Оленою Степаненко та   начальником відділу права на охорону здоров’я Департаменту моніторингу соціальних прав Секретаріату Уповноваженого Верховної ради України з прав людини Віталієм Легковим було запрошено представників громадських організацій, що працюють у різних сферах.

Зокрема, це представники ГО «Ангели життя», БО «FreeZone», ГО «Центр підтримки громадських ініціатив «Чайка», ГО «Мережа 100% життя Рівне», ГО «Кримська діаспора Рівненщини», ГО «Рівненська обласна екологічна спілка», ГО  «Активне Рівне», ГО «Екоклуб», ГО «Всеукраїнський патріотичний рух «Гідність Нації», ГО «Ресурсний центр підтримки ОСББ Рівненщини» та Асоціації  громадських радників України.

«Наша робота спирається на думку громадськості та експертного середовища. Вони можуть нам завжди вказати на ті проблемні питання, які існують в тій чи іншій сфері, а далі ми, як представники Уповноваженого, вже відповідно реагуємо на них»,- розповіла представник Уповноваженого Верховної ради України з прав людини з дотримання соціальних та економічних прав Олена Степаненко.

Місто Київ, Київська, Сумська, Чернігівська, Житомирська та Рівненська області – це ті регіони, де представник Уповноваженого Верхової Ради України з прав людини в північних областях Вікторія  Пєхова забезпечує здійснення парламентського контролю за дотриманням прав і свобод людини і громадянина. Відтак, для неї важливо вивчати специфіку і проблемні питання кожного регіону саме на місцях.

«Я відвідую регіони, що в моїй юрисдикції. Зустрічаюсь  з представниками влади  та   громадськості. На Рівненщині  я сьогодні спілкуюсь з фахівцями БПД та громадським активом  міста і області, аби почути від вас ті проблемні питання у  дотриманні прав громадян, які є в регіоні»,- зазначила  Вікторія Пєхова.

В результаті зустрічі було обговорено ряд питань, що стосувались дотримання прав людини на чисте довкілля, належне медичне обслуговування , забезпечення виборчих прав , захисту прав осіб, що тримаються у місцях несвободи, протидії домашньому насильству, моніторингу діяльності ОМС та депутатів.

Разом з тим, окреслено механізм подальшої взаємодії фахівців системи БПД Рівненщини з представниками Уповноваженого ВР з прав людини та громадським активом.