назад

Робочий візит Регіонального центру до Роздільнянського району Одеської області: моніторинг центру та бюро правової допомоги

15 вересня 2020 року Регіональний центр здійснив перевірку діяльності Роздільнянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро, які розташовані у смт Велика Михайлівка, Захарівка, Іванівка та є відокремленими відділами центру.

Моніторинг проводила робоча група у складі директорки Регіонального центру з надання БВПД в Одеській області Світлани Клішиної, начальника відділу організаційної роботи, юридичного забезпечення та розвитку інфраструктури Ірини Чімбер, головного бухгалтера Регіонального центру Світлани Князюк.

Першим пунктом візиту стало Захарівське бюро правової допомоги, під час якого відбулися робочі зустрічі Світлани Клішиної з заступником голови Захарівської районної ради Володимиром Івановим та головою Захарівської РДА Антоном Муравенком.

Очільниця Регіонального центру подякувала представникам місцевої влади за підтримку, адже в Захарівському районі прийняті та профінансовані програми надання безоплатної правової допомоги, успішно реалізуються заходи, передбачені цими програмами.

Також розмова торкнулася майбутніх виборів та об’єднання районів. Світлана Клішина підкреслила важливість своєчасного інформування жителів громади про нещодавні зміни у виборчому кодексі: в результаті досягнуто домовленості щодо розроблення роз’яснювальних матеріалів (буклетів, брошур) та проведення інформаційної кампанії з метою ознайомлення виборців з новими правилами проведення місцевих виборів у 2020 році та новим порядком заповнення виборчих бюлетенів.

Крім того, вирішено питання щодо розміщення у всіх школах району інформаційних стендів з відповідним наповненням, що стосується прав і обов’язків учасників освітнього процесу, а також відповідальності у разі порушення.

У Великомихайлівському бюро правової допомоги робоча група не лише здійснила перевірку стану реалізації розширеного плану діяльності в рамках спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку системного проекту «Програма «Прискорення приватних інвестиції у сільське господарство України», а й поспілкувалася з працівниками щодо типових питань, з якими звертаються клієнти, обговорили проблемні питання у сфері земельних відносин та взаємодії з різними установами та організаціями.

В смт Іванівка Світлана Клішина мала зустріч з головою Іванівської райради Олександром Безпалим та головою Іванівської РДА Романом Кір’яком.

Керівники району підкреслили важливість функціонування Іванівського бюро правової допомоги, адже саме завдяки його роботі жителям громади значно спрощено доступ до правосуддя, є можливість отримати правдиву і актуальну інформацію «з першоджерел».

Світлана Клішина наголосила про готовність долучення працівників до інформаційної кампанії щодо роз’яснення процедури майбутніх виборів, адже не всі громадяни розуміють зміни, що відбулися. Також досягнуто домовленостей щодо розміщення інформаційних матеріалів в усіх школах Іванівського району.

Останнім місцем перевірки стало місто Роздільна. Працівники Регіонального центру перевірили основні напрямки діяльності Роздільнянського МЦ: забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги, надання письмових консультацій, складання процесуальних документів, здійснення представництва та проведення правопросвітницької роботи. Світлана Клішина підкреслила важливість дотримання Порядку надання безоплатної правової допомоги та Методичних рекомендацій щодо організації надання БПД.

Обговорювались також питання земельної реформи та відкриття ринку землі. Найактуальнішими правовими питаннями у Роздільнянському районі є дострокове розірвання договору оренди землі, порядок спадкування землі та передачі земельних ділянок.

У зв’язку з цим директорка Регіонального центру запропонувала розглянути можливість створення розгорнутих консультацій з даних питань з подальшим їх використанням під час проведення правопросвітницьких заходів та консультування громадян. Такі завчасно підготовлені відповіді на найпоширеніші питання зможуть значно зменшити час на підготовку інформації, клієнти будуть отримувати якісні послуги в найкоротші терміни.