назад

Робочий візит в. о. директора Координаційного центру до Вінниччини

Виконуючий обов’язки директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов, керівниця Програми захисту дітей Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Наїра Аветісян, керівниця проєктів з питань захисту дітей Тетяна Фаннуш завітали з робочим візитом до Регіонального центру з надання БВПД у Вінницькій області.

Також під час перебування у Вінниці, в. о. директора Координаційного центру Олександром Барановим здійснено візит до Вінницького та Калинівського бюро правової допомоги, Козятинського місцевого центру  з надання БВПД

з метою обговорення подальших напрямків роботи, здійснення правопросвітництва, забезпечення доступу усіх громадян до отримання безоплатної правової допомоги, враховуючи ситуацію із карантинними обмеженнями, як в режимі онлайн так і офлайн, інформування про засоби та способи отримати правову допомогу, не виходячи із дому, та реалізації пілотних проєктів “Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» та “Барнахус”.

Під час зустрічі, на базі Вінницької обласної державної адміністрації та за участі директорки Регіонального центру з надання БВПД у Вінницькій області-Марини Лукіянової та в. о. директора Регіонального центру-Сергія Фролова, керівниці Програми захисту дітей Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні-Наїри Аветісян, керівниці проектів з питань захисту дітей-Тетяни Фаннуш, першого заступника голови Вінницької обласної державної адміністрації-Наталії Заболотної,

прокуратури Вінницької області, за участі заступника прокурора – Олександра Павельського та начальниці відділу ювенальної юстиції-Вікторіі Гунько,

ГУНП у Вінницький області-начальниця відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності-Людмили Кузнецової,

Вінницького Апеляційного суду, керівника апарату суду-Наталії Король обговорено реалізацію пілотного проєкту “Барнахус” у Вінницькій області.

Барнахус («дім для дітей») – це безпечне середовище для дітей, яке об’єднує відповідні служби під одним дахом у цілях забезпечення для дитини узгодженої та ефективної реакції та недопущення повторного травмування під час слідства та судових проваджень.

Зі слів керівниці Програми захисту дітей Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Наїри Аветісян

Вінницька область є першопрохідцем у реалізації пілотного проєкту “Барнахус”, але головне-це створити на базі притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства, таку кімнату для допиту дитини, напрацювати модель взаємодії між відповідними інстанціями та захистити права дитини, а не травмувати її ще більше, під час проведення допиту.

Якщо ці суб’єкти не працюють разом, дитина проходить через ряд установ та має неодноразові бесіди (опитування) з різними особами, в різних місцях та у поєднанні з різними методами збору інформації. Як наслідок – покази дитини можуть бути дискредитовані, а сама дитина підлягає повторній травматизації.

Отож, основна суть моделі полягає у тому, щоб уникнути повторної травматизації дитини та бути ефективними у вибудовуванні системи її захисту шляхом забезпечення співпраці між відповідними судовими, соціальними та медичними працівниками, тісну комунікацію юристів та адвокатів системи БПД, поліції, слідства, прокуратури, соціальних служб, психологів та лікарів в дружньому для дитини середовищі – окремому облаштованому для цих цілей приміщенні.

Виконуючий обов’язки директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов зазначив:

Будинок дитини “Барнахус”-спрощена процедура допиту дитини,яка постраждала від насильства, потрібно розробити єдиний протокол опитування дитини, погодити між усіма відповідними інстанціями, та дотримуватись процедури допиту. Наразі система БПД тісно взаємодіє із органами прокуратури у реалізації проєкту “Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину” та стоїть на захисті прав дітей.

Довідково : Дана ініціатива щодо реалізації пілотного проєкту “Барнахус” впроваджується за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.