назад

Робота системи БПД Рівненщини в 2021 році : новації та стратегічні цілі

Підсумки 2020-го та плани на 2021 – цим питанням була присвячена розширена нарада фахівців системи безоплатної правової допомоги краю, що пройшла під головуванням директора Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Василя Овдіюка.

Під час наради порушено питання аналізу результатів діяльності за 2020 рік, перших підсумків реалізації у регіоні пілотного проєктів «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» та  «Програма прискорення приватних інвестицій у сільське господарство», роботи з партнерами системи БПД Рівненщини та багато інших актуальних питань.

Ще одним важливим питанням став новий адміністративний поділ Рівненщини, який  вніс чимало коректив в повсякденне життя краян та професійну діяльність системи БПД. В рамках реформи децентралізації на Рівненщині з 16-ти районів, залишилось 4 :  Рівненський, Вараський, Дубенський і Сарненський. Проте, це ніяк не може вплинути на надання правової допомоги населенню, – переконаний директор Регіонального центру з надання БВПД Василь Овдіюк.

Вже за декілька днів в Україні закінчується локдаун. Тому, Василь Овдіюк, окремо обговорив  з керівниками місцевих центрів питання роботи центрів та бюро правової допомоги, після завершення локдауну –  в умовах карантинних обмежень.

В другій частині наради було порушено питання стратегічних напрямків роботи на 2021 рік.

«Під час стратегічної сесії директорів системи БПД було напрацьовано стратегічні цілі роботи та розвитку системи на 2021-2023 роки. Вони не є відмінно новими. Скоріше акцент зроблено на посиленні ефективності нашої щоденної роботи. Зокрема, маємо активізувати роботу щодо підвищення рівня правової обізнаності населення, мотивувати громадян вирішувати правові проблеми у правовий спосіб за допомогою існуючих механізмів та працювати над захистом прав громадян в адміністративному та кримінальному процесах », – наголосив Василь Овдіюк.

Окрім глобальних питань та стратегічних цілей, під час наради обговорено і низку локальних робочих питань, зокрема: погодження зведеного кошторису центрів БВПД Рівненщини на 2021 рік, плану асигнувань загального фонду державного бюджету центрів; погодження штатного розпису Регіонального та місцевих центрів; обговорено та детально вивчено  нові форми договорів про оплату послуг адвоката за надання безоплатної вторинної правової допомоги, про відшкодування витрат, пов’язаних з наданням безоплатної вторинної правової допомоги, контракту з адвокатом, який надає безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі.