назад

Роль адвоката та судова практика: в Миколаєві говорили про захист від домашнього насильства

Про природу насильства, коло насильства, а також про актуальні законодавчі та нормативні документи, які дають адвокатам та поліції багато можливостей впливати на ситуацію йшлося під час тренінгу, що був організований Асоціацією жінок-юристок України «ЮрФем» у співпраці з Регіональним центром з надання БВПД у Миколаївській області та Миколаївським міським центром підтримки ВПО та ветеранів АТО. Тренерками виступили – адвокатка, голова Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» Христина Кіт та директорка Регіонального центру з надання БВПД у Миколаївській області Наталія Гнатуша.

Протягом заходу учасники говорили про міфи та стереотипи, пов’язані із домашнім насильством, зокрема щодо образу постраждалих, а також як правозахисникам працювати із постраждалими від домашнього насильства. Як відзначила Христина Кіт, завдання адвоката не переконати і не вмовити постраждалу особу боротися за власні права, а надати варіанти рішень та наслідків таких рішень. Рішення має приймати саме клієнт, не перекладаючи відповідальність на адвоката.

Однією з ключових тем тренінгу стало питання щодо особливостей застосування норм законодавства у сфері запобігання та протидії домашньому насильству. Так, Наталія Гнатуша зупинилася на актуальних та ефективних механізмах захисту від домашнього насильства, оновленому законодавстві. Зокрема, тренерка поділилася напрацюваннями системи безоплатної правової допомоги регіону в сфері захисту прав постраждалих від домашнього насильства.

«Незважаючи на те, що постраждалі мають право на безоплатну правову допомогу, таких звернень насправді небагато, хоча варто відзначити, що з кожним роком їх кількість зростає. Так, наприклад у 2019 році мали 35 звернень, а у 2020 вже 58. І це свідчить як про зростання довіри до наших юристів, так і про готовність захищати свої права в цілому», – відзначила очільниця системи БПД Миколаївщини.

Враховуючи, що переважна більшість учасників це практикуючі адвокати, то особливу увагу приділили судовій практиці та практиці Європейського суду з прав людини в напрямі захисту постраждалих від домашнього насильства.

 

Довідково: Захід відбувся в рамках проєкту «Покращення якості правових послуг для вразливих груп жінок» за підтримки Міжнародний фонд «Відродження».