назад
15.09.21

Розпочато відбір тренерів для проведення навчання щодо системи альтернативного врегулювання спорів

Координаційний центр з надання правової допомоги  в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Королівства Нідерландів оголошує конкурсний відбір серед працівників системи надання безоплатної правової допомоги (далі – система надання БПД), які пройдуть підготовку за спеціальною навчальною програмою щодо диверсифікованої системи альтернативного врегулювання спорів для подальшого поширення знань серед інших працівників системи надання БПД на тему «Система альтернативного врегулювання спорів: види консенсуальних підходів».

Упровадження в системі надання БПД спеціальної навчальної програми та підготовка тренерів спрямовані на:

 • розвиток та підвищення рівня професійної функціональної компетентності працівників центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – центри з надання БВПД) про сферу/систему альтернативного врегулювання спорів (далі – АВС), існуючі різновиди та відмінності між альтернативними способами врегулювання спорів, їх переваги та перспективи, а також поглиблення знань працівників про кожен з найпоширеніших способів та видів АВС;
 • сприяння процесам інтеграції способів АВС у процедури надання правової допомоги для спрощення доступу вразливих груп населення до правосуддя та вирішення їх спорів у ефективний для них спосіб;
 • розвиток навичок працівників системи надання БПД із кваліфікованого пропонування альтернативних способів врегулювання спорів, використання технік ефективної комунікації та поступового просування альтернативних способів серед широкого загалу;
 • створення умов для посилення власного потенціалу системи надання БПД із розвитку спеціальних знань та навичок щодо диверсифікованої системи АВС та методів використання її інструментів під час організації та надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги.

Працівники системи надання БПД, які пройдуть конкурсний відбір, візьмуть участь у п’ятиденному тренінгу для тренерів «Система альтернативного врегулювання спорів: види консенсуальних підходів».

Що буде на тренінгу

Під час проходження навчання учасники отримають інформацію та поглиблені знання щодо:

 • найпоширеніших видів та способів альтернативного врегулювання спорів (види переговорів; примирення; арбітраж, третейський суд; медіація; відновне правосуддя; врегулювання спору за участю судді; фасилітація діалогів);
 • інтегрування та можливостей застосування таких способів на рівні надання правової допомоги;
 • технік надання кваліфікованої допомоги клієнту в забезпеченні доступу до способів альтернативного врегулювання спорів та конфліктів;
 • особливостей побудови тренінгового заняття за системою методології навчання дорослих Д. Колба з метою подальшої передачі отриманих знань серед працівників центрів з надання БВПД.

Дати тренінгів

Тренінги для тренерів проходитимуть з 4 по 8 жовтня 2021 року та з 29 жовтня по 2 листопада 2021 року у м. Святогірськ Донецької області.

Умови

Умови до працівників центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, які бажають взяти участь у тренінгу:

 • високий рівень мотивації;
 • готовність пройти повну п’ятиденну програму підготовки;
 • готовність провести протягом 2021-2022 рр. не менше одного регіонального тренінгу “Система альтернативного врегулювання спорів: види консенсуальних підходів” для працівників системи надання БПД.

Наявність підготовки з розвитку тренерських навичок за методологією навчання дорослих та/або наявність практики надання допомоги у забезпеченні доступу до медіації можуть бути перевагою.

За результатами участі у тренінгу для тренерів учасники отримують робочий зошит тренера та програму регіонального тренінгу.

Подати заявку

Для участі у конкурсі необхідно до 24 вересня 2021 року подати заявку за посиланням: https://forms.gle/GzUZbShnYaeJHsnV9

Звертаємо увагу, що групи учасників тренінгу для тренерів будуть сформовані з урахуванням дотримання гендерного балансу та не менше 60% учасників становитимуть фахівці з Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Луганської, Харківської та Херсонської областей.

Усі витрати, пов’язані з проїздом (зокрема, забезпечення трансферу з м. Слов’янськ до м. Святогірськ та у зворотному напрямку), проживанням та харчуванням учасників тренінгів покриваються за рахунок ПРООН.

 

Конкурс проводиться Координаційним центром з надання правової допомоги у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки уряду Королівства Нідерландів.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН із питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), Посольство США в Україні, а також уряди Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.