назад

Для клієнтів системи безоплатної правової допомоги розроблено пакет інформаційних матеріалів з питань земельних правовідносин. Він складається з шести буклетів, листівки та плаката.

У буклетах стисло та доступно подано відповіді на найпоширеніші запитання щодо земельних правовідносин, алгоритми дій, важливі нюанси законодавства тощо.

Теми інформаційних буклетів:

  • Укладання та внесення змін до договору оренди землі.
  • Припинення та поновлення договору оренди землі.
  • Як реалізувати своє право на безоплатне отримання земельної ділянки.
  • Присвоєння кадастрового номера земельній ділянці.
  • Земельний податок для фізичних осіб.
  • Встановлення меж земельної ділянки.

Листівка та плакат містять загальну інформацію щодо доступу до безоплатної правової допомоги власникам та користувачам землі.

Інформаційні матеріали розробив Координаційний центр з надання правової допомоги в межах системного проєкту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України».

Завантажити інформаційні матеріали у форматі pdf можна:

 

Довідково.

Україна розпочала реалізацію Програми «Прискорення приватних інвестицій в сільське господарство», в рамках якої у 2019 році було укладено угоду з Міжнародним банком реконструкції та розвитку про позику у розмірі $200 млн 20 травня 2020 року, після здійснення Україною внутрішньодержавних процедур, угода про позику набрала чинності.

Реалізація Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України» дасть змогу Україні пом’якшити окремі обмеження на шляху до зростання участі приватного сектора, зокрема малих і середніх підприємств, у сільськогосподарському ринку факторів виробництва та ринку товарів України.

Завданнями системи БПД для виконання цієї Програми є:

  • посилення захисту прав громадян у сфері земельних відносин шляхом надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги;
  • посилення правової спроможності громадян та громад у сфері земельних відносин шляхом покращення правової обізнаності у результаті проведення правопросвітницьких заходів.