Для клієнтів системи безоплатної правової допомоги розроблено пакет інформаційних матеріалів з питань земельних правовідносин. Він складається з шести буклетів, листівки та плаката.
У буклетах стисло та доступно подано відповіді на найпоширеніші запитання щодо земельних правовідносин, алгоритми дій, важливі нюанси законодавства тощо.
Теми інформаційних буклетів:
- Укладання та внесення змін до договору оренди землі.
- Припинення та поновлення договору оренди землі.
- Як реалізувати своє право на безоплатне отримання земельної ділянки.
- Присвоєння кадастрового номера земельній ділянці.
- Земельний податок для фізичних осіб.
- Встановлення меж земельної ділянки.
Листівка та плакат містять загальну інформацію щодо доступу до безоплатної правової допомоги власникам та користувачам землі.
Інформаційні матеріали розробив Координаційний центр з надання правової допомоги в межах системного проєкту «Програма «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України».
Завантажити інформаційні матеріали у форматі pdf можна:
- У розділі «Бібліотека» за посиланням: https://www.legalaid.gov.ua/publikatsiyi/informatsijni-materialy-z-pytan-zemelnyh-pravovidnosyn/
- У прикріпленому файлі до цієї новини (вгорі).
Довідково.
Україна розпочала реалізацію Програми «Прискорення приватних інвестицій в сільське господарство», в рамках якої у 2019 році було укладено угоду з Міжнародним банком реконструкції та розвитку про позику у розмірі $200 млн 20 травня 2020 року, після здійснення Україною внутрішньодержавних процедур, угода про позику набрала чинності.
Реалізація Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України» дасть змогу Україні пом’якшити окремі обмеження на шляху до зростання участі приватного сектора, зокрема малих і середніх підприємств, у сільськогосподарському ринку факторів виробництва та ринку товарів України.
Завданнями системи БПД для виконання цієї Програми є:
- посилення захисту прав громадян у сфері земельних відносин шляхом надання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги;
- посилення правової спроможності громадян та громад у сфері земельних відносин шляхом покращення правової обізнаності у результаті проведення правопросвітницьких заходів.