назад
18.06.21

Розширюємо коло партнерів

Заради успішної реалізації проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги розширює коло ключових партнерів.

Чимало організацій мають спільні цілі, орієнтовані на вирішення однакових проблем але мають різні методи досягнення мети та можливості. Проте, якщо скоординувати зусилля -можна здобути більш значні результати. Завдяки вагомому внеску системи безоплатної правової допомоги у захисті прав дитини вдалося залучити нових партнерів, які допоможуть, перш за все, посилити одну з основоположних функцій центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги – інформування дітей про  їхні права, і не менш важливо, про їх обов’язки та відповідальність за вчинення неправомірних дій.

Отож, Регіональний центр з надання БВПД у місті Києві розпочинає співпрацю ГО «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер». Це громадська організація з 20-річним досвідом успішної діяльнсті, яка розвиває у молоді активну життєву позицію та підвищує лідерський потенціал для зміцнення громадянського суспільства, вона впроваджує інноваційні форми просвітницько-профілактичної, соціально-педагогічної та інших видів діяльності, щоб покращити якість життя дітей, сімей і місцевих громад в Україні.

Ще одним партнером центру, після підписання меморандуму, став Київський міський центр соціальних служб, який, в тому числі, допомагає  сім’ям, дітям та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах. Мережа центрів соціальних служб м. Києва надає соціальну і психологічну допомогу та інформаційну підтримку мешканцям столиці.

Меморандуми про партнерство, взаємодію та співпрацю від імені організацій підписали директор Регіонального центру з надання БВПД у місті Києві Михайло Харін, виконавчий директор ГО «Всеукраїнський громадський центр «Волонтер» Тетяна Журавель та директор Київського міського центру соціальних служб Ярослава Колобова.

Підписання меморандуму у межах реалізації проекту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення» – це лише перший крок до масштабної співпраці та досягнення спільних цілей щодо розвитку правової держави. Наш наступний крок – спільна зустріч  наших ключових партнерів та всіх причетних до реалізації проекту у Києві для обговорення конкретних кроків для успішної взаємодії, – директор Регіонального центру з надання БВПД у місті Києві Михайло Харін.

Нагадуємо, що процедура відновного примирення – позасудова процедура врегулювання конфлікту шляхом переговорів неповнолітнього підозрюваного та потерпілої особи за допомогою медіатора. ЇЇ ключовий аспект – отримання згоди на участь у програмі від потерпілого і його законного представника та неповнолітнього підозрюваного і його законного представника.

Програму можна застосувати за наявності чотирьох основних умов: наявність потерпілої сторони, вчинення проступку або нетяжкого злочину особою вперше, визнання неповнолітнім скоєного, а також згода його та потерпілого на участь у проєкті, під час якого проводиться низка заходів з ресоціалізації неповнолітнього, запобігання вчиненню нових правопорушень та відшкодування заподіяної шкоди.

Зважаючи на важливу роль проекту, нові партнери домовилися активізувати свої зусилля задля допомоги неповнолітнім, що вперше оступилися та мають бажання виправити життєву ситуацію.