назад

Розширюємо перелік організацій-партнерів в межах реалізації пілотного проекту «Програма відновлення для не повнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення»

Важливий елемент в процедурі відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення – є усвідомлення ним суспільної небезпеки скоєного, щире каяття, примирення з потерпілим, відшкодування шкоди, а також його соціальна реабілітація з метою запобігання вчинення подібних вчинків у майбутньому. Саме на останньому етапі важливу роль відграють соціальні служби, які дають змогу неповнолітньому повернутись до нормального суспільного життя.

З метою розширення партнерських організацій для ефективної реалізації пілотного проекту, директором Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Тернопільській області Іриною Хондогій проведено робочу зустріч та налагоджено співпрацю з новоствореним Головним управління Національної соціальної сервісної служби в Тернопільській області.

Реформування кримінальної юстиції наразі є одним з пріоритетних напрямів, в якому рухається наша держава. Відхід від радянської моделі покарань за кримінальні правопорушення є важливим елементом цієї реформи. Особливо важливу роль він відіграє для неповнолітніх, які через легковажність оступились та вчинили кримінальний проступок чи злочин невеликої тяжкості.

На сьогодні в Тернопільській області чотири підлітки успішно пройшли процедуру медіації, примирились з потерпілими й отримали шанс переосмислити свої вчинки й плани на майбутнє. Це вже чотири дитячих долі, яким оновлена сучасна модель покарання за кримінальні правопорушення дає шанс на виправлення і подальше життя, як повноцінним громадянам нашого суспільства.