назад

24 липня 2019 року з метою підвищення правової обізнаності громадян про зміни в законодавстві та щодо захисту громадянами свої прав, в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» та ініціативи «Чесна Платіжка», фахівець Канівського бюро правової допомоги Олена Васильченко провела семінар на тему: «Як захистити свої права споживача житлово-комунальних послуг» для осіб, які перебувають на обліку у Канівській міськрайонній філії Черкаського  обласного центру зайнятості (далі – центр зайнятості).24 липня 2019 року з метою підвищення правової обізнаності громадян про зміни в законодавстві та щодо захисту громадянами свої прав, в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» та ініціативи «Чесна Платіжка», фахівець Канівського бюро правової допомоги Олена Васильченко провела семінар на тему: «Як захистити свої права споживача житлово-комунальних послуг» для осіб, які перебувають на обліку у Канівській міськрайонній філії Черкаського обласного центру зайнятості (далі – центр зайнятості).Учасникам семінару було повідомлено, що постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року № 560 зафіксовано граничну вартість тепла на рівні 1400 гривень за 1 Гкал за наявності лічильника або 35,21 грн. за 1 м2 у разі відсутності лічильника, для населення міст обласного значення та м. Києва. Також врегульовано ціну на гарячу воду по всій Україні та встановлено максимальний тариф для населення: 83,66 грн за 1 м3 за наявності рушникосушильників та підключення їх до систем постачання гарячої води. У разі відсутності рушникосушильників – 75,74 грн за 1 м3. За розрахунками Кабінету Міністрів України, завдяки цьому в середньому тариф на опалення по Україні зменшиться на 14%, а в окремих містах споживачі платитимуть менше на 25%.
Роз’яснено, що перерахунок тарифів за спожиті послуги до початку опалювального сезону 2019/2020 років повинен бути здійснений до 01 вересня 2019 року. На сьогодні кожен громадянин може самостійно розрахувати ціну, яку має сплатити за гарячу воду та тепло за допомогою онлайн калькулятора послуг, розміщеного на сайті Міністерства юстиції.
Присутніх проінформовано про спільну роботу Міністерства юстиції та системи Безоплатної правової допомоги щодо інформування громадян про граничні тарифи на тепло та гарячу воду, а також про розроблені чіткі покрокові алгоритми дій, які допоможуть захистити права споживачів житлово-комунальних послуг та настанови, як діяти в разі отримання нечесної платіжки та як домогтися перерахунку вартості опалення.
Після закінчення заходу в приміщенні центру зайнятості працював дистанційний пункт консультування громадян, під час роботи якого були надані юридичні консультації з питань: встановлення факту родинних відносин, стягнення заборгованості по аліментам, поновлення строку прийняття спадщини.